Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Kaldırma

164 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Global olarak yaygın bir şekilde kullanılan internet tarayıcısı veya diğer adıyla web tarayıcısı olan Google Chrome’de kayıtlı parolaları silme konusunda video anlatım ile bilgi vermeye çalışacağız.

Genel olarak tarayıcıların sık kullandığınız web sitelerine üyelik adınızı ve parolanızı girdikten sonra kayıt ederek kolaylıkla erişim sağlamasını olanak vermektedir. Hızlı bir şekilde giriş yapmanızı sağlayarak şifrenizi hatırlamasını sağlayacağı gibi bir güvenlik zafiyeti de oluşabilmektedir.

Sizden sonra kullanıcı sizin kişisel bilgilerinizi kullanarak adınıza işlemler yapabilir veya bilgilerinize erişebilmektedir. Bu nedenle Google Chrome’de kayıtlı şifreleri temizlemek için aşağıda adımları uygulamak suretiyle kolaylık kaydedilmiş parolaları silebilirsiniz.

Sizler için adım adım Chrome’da kayıtlı şifreleri silmek için adım adım izleyeceğiniz yöntemleri anlatmaya çalışacağız.

CHROME’ DA KAYITLI OLAN ŞİFRELERİ SİLME

  • Web tarayıcımız Google Chrome açıyoruz.
  • Ayarlar
  • Otomatik doldurma
  • Şifreler
  • Kayıtlı şifreler

Bu adımlarla Chrome daha öncesinde kayıt edilmiş şifreleri yönetmek için erişebilirsiniz. Hızlı erişim için “chrome://settings/passwords” kodunu tarayıcınıza yapıştırarak ulaşabilirsiniz.

Burada “beni hatırla” olarak kullanıcı adınızı ve şifrenizi kayıt ettikten sonra sitelerdeki bilgileri kaldırmak için kullanabilirsiniz.

Bunun dışında Chrome’da kayıtlı şifreleri silme işlemi için tek hamle ile kaldırmak için “chrome://settings/clearBrowserData” kodunu yapıştırarak tüm verileri temizleyebilirsiniz.

Birde yeni başlayan acemi kullanıcılar için nasıl silinir, nasıl kaldırılır bunu video anlatım ile anlatalım.

VİDEO ANLATIM

Bu konumuzda dünyaca ünlü popüler tarayıcı olan Google Chrome’de kayıtlı parola kaldırma işleminin nasıl yapıldığına dair bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

ARAMA KELİMELERİ;

Chrome parola silme, Chrome şifre silme, Chrome şifreleri kaldırma, Chrome şifre temizleme, Chrome kayıtlı şifreleri silme, Chrome kayıtlı şifreleri kaldırma, Chrome şifre sil

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın