Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome eklenti izinleri kontrol etme

340 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalemizde Google Chrome web tarayıcısına kurduğumuz eklenti izinleri nasıl kontrol edilir? Bu makalemizde öğrenebileceksiniz. Tarayıcıya kurduğumuz eklentiler işlerimizi oldukça kolaylaştırmaktadır.

Bu eklentileri kurarak etkinleştirmek suretiyle kullanabiliyoruz kurulum sırasında eklentiyi tarayıcıya kurduktan sonra kontrol etme imkanı yakın zamana kadar olmuyordu. Google yakın zamanda getirdiği güncelleme ile artık chrome eklenti izinlerini kontrol etme fırsatı sunmaktadır.

CHROME EKLENTİ İZİNLERİ NASIL KONTROL EDİLİR

Eklenti izinlerini isteğe göre sitelerde çalışması veya çalışmaması için kişileştirme, özelleştirme yaparak kullanabileceğiniz son derece güzel bir özellik olarak sizlere sunulabilir.

Eklentilerin olduğu ayarları açabilmek için şu adımları takip ederek hemen ayarları açacağız. Ayarlar > Diğer Araçlar > Uzantılar kısmından veya web tarayıcıya “chrome://extensions/ anahtar kelimesini yapıştırın ve enter tuşuna basarak açabilirsiniz.

Burada tarayıcıda yüklü eklentileri görebileceğiniz bir panel açılacaktır. Burada hangi eklentiyi kontrol etmek istiyorsanız o eklentinin olduğu “ayrıntılar” kısmından izinleri denetlemek ve kişileştirme yapabilmek için ayarları değiştireceğimiz alana gireceğiz.

Eklentiler hangi sitelerde çalışacak bunları “izinler” sekmesi üzerinden kontrol edebilirsiniz. Böylece kullanacağınız eklentileri kontrol etmek kolay olmaktadır.

CHROME EKLENTİ İZİNLERİ

Belirli sitelerde adımında hangi sitelerde çalışmasını istiyorsanız sitenin url adresini açılacak pencereye yazabilirsiniz. Böylece tarayıcıda kullanmak için izin verdiğiniz eklentilerin çalışıp çalışmaması için izinler kısmından ayarlayabilirsiniz.

Bu konumuzda chrome eklenti izinleri nasıl yapılır konusunda siz takipçilerimize yararlı bilgi vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın