Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome de kayıtlı şifreleri dışa / içe aktarma

3.588 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda chrome de kayıtlı şifreleri dışa aktar { export } , ve kayıtlı şifreleri tekrar içe aktarma { import } işleminin nasıl yapıldığına dair bilgiler vereceğiz.

Google Chrome en çok kullanılan web tarayıcılar arasında gelmektedir. Bu tarayıcıda bir web siteye kayıt olurken, bir forum sitesine üye olurken ya da bir yerde bilgileri doldurduğunuz da tarayıcınız kullanıcı adı ve şifrenizi kayıt edeyim mi? Diye sormaktadır.

Eğer siz bu üyelik bilgilerini, şifreleri kayıt et dediğiniz de yine aynı siteye tekrar girdiğiniz de bu bilgileri otomatik doldurmak için hatırlayacaktır. Bilgisayara format atmayı düşünüyor veya bilgileri başka bir bilgisayar üzerinden kullanmak üzere düşünüyorsanız chrome de şifreleri dışa aktar, dışa ver ile bilgisayar ya da usb belleğe kayıt etmek suretiyle tekrar içe aktar yardımı ile şifreleri ve kullanıcı adınızı tekrar yeni chrome tarayıcınıza aktarabilirsiniz.

CHROME ŞİFRELERİNİ DIŞA AKTAR

Bizde bu konumuzda chrome kayıtlı şifreleri nasıl dışa aktarabiliriz bu konuda sizlere destek vermek amaçlı bu konuyu hazırladık.

  • Chrome tarayıcı açıyoruz.
  • chrome://flags/#password-import-export” kodu “ tırnak işaretleri olmadan tarayıcıya yapıştırın.

  • Password export kısımda “Default” yazan yeri açıyoruz. Bu alanda bu ayarı “Embed” şeklinde ayarlayın. Bu işlem sonrasında “Şimdi Yeniden Başlatın” ile bu ayarları etkinleştireceğiz.
  • chrome://settings/password” tırnak işaretlerini kullanmadan bu kodu tarayıcıya yapıştırın. Chrome de kayıtlı şifrelerin olduğu bölümü göreceksiniz.

Bu alanda artık chromede önceden kayıt ettiğiniz şifreleri dışa aktar ya da chrome kayıtlı şifreleri içe aktar ile parolaları farklı bir bilgisayara taşıyabilirsiniz.

CHROME KAYITLI ŞİFRELERİ İÇE AKTAR

 Bu şifre, parolalar bir başkasının eline geçmesi sakıncalı bir durum olduğunu söyleyelim. Eğer bir başkasının eline geçmesi durumunda kişisel bilgilerin eline geçmesidir.

Daha önceki konularımız da chrome kayıtlı şifreleri görme konusunda sizlere bilgiler vermiştik. Bu konuyu ayrıca inceleyebilir bu konuda sorularınızı sayfamızın yorumlar kısmından ya da soru & cevap sayfamızdan bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın