Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome Arama Motorlarını Yönet

1.656 views
Sponsorlu Bağlantılar

Dünyaca ünlü Arama – Search motoru Google ile her istediğinizi arayabilir ve size kısa zamanda arama sonuçlarını video , web , görsel gibi sonuçlar ile gösterim yapabilmektedir. Google Arama Motorunun çalışma mantığından  biraz bahsedecek olursak ;

google chrome motoru değiştirme

Google kendi algoritması ile web’de bulunan tüm bilgileri indexlemektedir. Artık anahtar kelimeler ile birlikte yazılan makale içerisindeki içerikleri’de tarayarak bununla birlikte size sıralamaktadır. Google Chrome Tarayıcımızı bilgisayarımıza kurduğumuzda default olarak Google Chrome , kendi arama motorunu kullanmaya başlamaktadır. Biz bu konumuzda Google Chrome web browser’de Google yerine başka bir arama motoru ile değiştirebiliriz.

Chrome Arama Motorlarını Yönetmek oldukça basit bir şekilde değiştirmeniz mümkündür. Bunun için Tarayıcımızı açıyoruz .

Ayarlar “chrome://settings/”  > Ara kısmında yazan Arama Motorlarını Yönet yazan yere giriyoruz.

arama motorlarını yönet

 

Arama Motorlarını yönet… yazan kısımda basıyoruz ve burada size diğer arama motorlarını göreceğiniz bir panel açılacaktır.

google chrome arama motorlarıBurada Bing , Yandex , Yahoo veya diğer arama motorlarını seçebileceğiniz bir panel gelecek buradan seçeceğimiz arama motoru üzerine geldiğimizde Varsayılan Yap yazısı gelecektir burada tercih ettiğiniz arama motorunu seçtiğinizde artık Google Chrome’de seçtiğiniz arama motoru ile arama yapabileceksiniz.

Google Chrome Arama Motoru ekleme Video Anlatım ;

Arama Tags & Etiket ;

google chrome arama motoru nasıl değişir , arama motorunu nasıl değişir , resimli anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın