Sponsorlu Bağlantılar

gmail “güvenlik nedeniyle engellendi” sorunu

36 views
Sponsorlu Bağlantılar

En çok kullanılan mail servisi Gmail de bazı güvenlik nedeni ile bazı dosyaları gönderme ve alma konusunda engelleme yaşanabilmektedir. Bu dosyalar genel engelleme nedeniyle zip, rar ve buna benzer sıkıştırma dosyaları virüs barındırabileceği nedeniyle engelleme sorunu yaşanabilmektedir. 

Bununla birlikte engelleme sorunu yaşanabilen dosyalar, exe, ade, bat, cmd, com, ins, jar, jse, lib, lnk, mde, msc, msi, mst, pif , scr, sct , sys, vbe, vbs, wsc gibi dosyalardır. Yani çalıştırılabilir dosya türleri genelde engellenmektedir. 

Güvenlik nedeniyle engellendi sorunu yaşanıyorsa bu dosyaları göndermek’de gerekiyorsa bunun bir yolu bulmak gerekecektir. Bu tür dosyaları mail ile e posta şeklinde nasıl yollanır? bunun için sizlere aşağıdaki farklı yolu deneyebilirsiniz.

Güvenlik nedeniyle engellendi sorunu çözümü ;

Gmail bazı dosya türlerini engellendiğini söylemiştik, bunun tam listeyi “hps://support.google.com/mail/answer/6590?hl=trtt” adresi üzerinden bulabilirsiniz. Kötü yazılımlar, yazılım kodlamaları, şifre korumalı dosyalar , kötü amaçlı makro içeren dosyalar engellenmesi yüzünden bu tür dosyaları e-postaya ekleyemezsiniz. 

gmail dosya gönderme sorunu için ne yapılabilir? Bunun için eğer bu tür dosyaları illa ki gönderecekseniz, o zaman bu dosyaları bulut depolama üzerinden gönderebilirsiniz. Nasıl mı? dosyaları Google Drive, Microsoft OneDrive gibi bulut depolama yükleme yaparak karşı tarafa paylaşıma açık olmak şartı ile link atarak bunu oradan yüklemesini, indirmesini sağlayabilirsiniz.

Bununla birlikte bilgisayarı kandırma yöntemi olarak bilinen dosya türlerini gizleyerek, göndereceğiniz dosya uzantısını pdf olarak manuel şekilde ayarlayın ve göndermeyi deneyiniz.

Arama Tags & Etiket;

dosya gönderme sorunu gmail, gmail dosya yükleme hatası, güvenlik nedeniyle engellendi hatası, gmail dosya yükleme sorunu, gmail sorunu, gmail hatası, nasıl, çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın