Sponsorlu Bağlantılar

Gizli ağa nasıl bağlanılır?

8.459 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda gizli ağlara bağlanma, gizli ağlara nasıl bağlanılır konularında sizlerden sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Daha önceki konularımızda wifi ağları nasıl gizlenilir konusunda ağ gizleme konusunu anlatmıştık. Bunun için SSID özelliğini modem içinden gizleme yapılabilir. Böylece kablosuz ağ listesinde görülmeyecektir.

Bu konumuzda Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve eski sürümlerde gizli ağa bağlanma konusunda işlemin nasıl yapılır tarafı hakkında bilgi vereceğiz.

GİZLİ KABLOSUZ AĞA NASIL BAĞLANILIR

Windows 10 gizli ağa bağlanma konusunda örnek vererek aynı işlemi diğer işletim sistemlerinde sizde yapabilirsiniz.

Bu işlemi aynı yöntemlerle mobil telefonlarda, tablette gizli ağlara bağlanmak üzere sizde yapabilirsiniz. Windows 10 gizli ağ ekleme işlemini ağ ve paylaşım merkezi açıyoruz.

Ağ ve Paylaşım Merkezine “Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Ağ ve Paylaşım Merkezi” adresini klasöre yapıştırarak da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yeni bağlantı veya ağ kurun yazan yere giriyoruz ve Windows 10 gizli ağ kurmak için ilk adımı atıyoruz.

Kablosuz ağa el ile bağlanma  adımını seçin ve ileri menüsü ile devam ediyoruz. Gizli ağ oluşturmak ve bu ağa bağlanmak için ileri butonu ile devam ediyoruz.

Kablosuz gizli ağa bağlanma için Tüm bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Yani gizli ağı yapan, kuran kişi bu bilgileri seninle paylaşması gerekmektedir.  Ağ adını tam olarak yazmanız gerekir, Güvenli türünü, Şifresiyle birlikte bilmeniz gerekiyor ki yukarıda bu bilgileri sizin girmeniz veya şifreleyen kişinin girmesi gerekiyor.

GİZLİ AĞA BAĞLANMA

YOUTUBE VİDEO

DAİLYMOTİON VİDEO

Yukarıda gizli ağa bağlanmak konusunda aynı işlemleri Android, İphone, İpad ve diğer mobil cihazlarda yerine getirebilirsiniz. Bu konumuzda gizlenmiş ssıd ağlara nasıl bağlantı kurulur konusunda siz takipçilere bilgi vermeye çalıştık.

Bununla ilgili olarak soruları sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz. Diğer tüm konularsa sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızı kullanarak sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Gizli ağa nasıl bağlanılır? (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Windows 10 gizli ağa bağlanma konusunda işime yaradı kafamda soru işaretleri giderildi teşekkürler.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın