Sponsorlu Bağlantılar

Giriş noktası bulunamadı hatası çözümü

506 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda farklı sorunlara çözüm aramaya devam ediyoruz. Sizlerden gelen sorunlardan biride giriş noktası bulunamadı hatasıdır. Bu sorun Windows 10, Windows 8, Windows 7 işletim sistemi kullananlar için çözüm metodu için aynı diyebiliriz.

GİRİŞ NOKTASI BULUNAMADI HATASI ÇÖZÜMÜ WİNDOWS 10

Bu hata genelde kütüphane dosyası yani dll dosyasında oluşan bir hata nedeniyle kaynaklandığı belirtilmektedir.

Bizde bu giriş noktası bulunamadı sorunu çözümü için aşağıda vereceğimiz ipuçları ile düzeltmeye, fixlemeye çalışacağız.

GİRİŞ NOKTASI BULUNAMADI HATASI NASIL ÇÖZÜLÜR

  • Sorunu çözümlemek için eksik olarak dll dosyasını net üzerinden bulup sisteminize göre dll dosyasını atmanız gerekecektir. Bilgisayarda dll dosyası nereye atılır bunu yazımızda okuyarak internet üzerinden işletim sistemi bit yapısına göre bulup indirin.
  • İşletim sistemini güncelleyin ve güncel olduğundan emin olunuz. Windows 10 işletim sistemi ve diğer sistemlerde güncelleme yaparak tekrar sorunun çözümünü deneyin.
  • Eğer kullandığınız, yüklediğiniz program mevcut işletim sistemine uyumlu değilse exe dosyası üzerine gelin fare ile sağ tuş yardımı ile özellikler ve uyumluluk ayarlarını yapılandırın.
  • Bu hata yukarıda örnek resimde olduğu gibi exe dosyası bulunamadı diye bir sorun varsa crackli yanlış dosya çalıştırıyor olabilirsiniz.
  • Bazı uygulamalarda, programlarda güncel olmadıkları için Giriş noktası bulunamadı problemi yaşanmaktadır. Bu nedenle programları güncellemeniz gerekecektir.
  • İşletim sistemi 32 bit veya 64 bit mimari yapısına göre yüklediğiniz programlar uygun değilse Giriş noktası bulunamadı sorunu yaşatabilir. Bu nedenle işletim sisteminizin yapısına göre uygun olan programı yükleyin.
  • Metin2 gibi oyunlarda da sıklıkla yaşanan sorun için crakli dosyaları çalışmayı deneyin.

Yukarıda verdiğimiz ipuçları kesin çözüm olmayabilir bunun nedeni Giriş noktası bulunamadı hatası farklı nedenlerle olabileceğini unutmayın. Bunun için eğer sistemin ne zamandan bu yanan kaynaklı olduğunu biliyorsanız bu tarihin bir gün öncesine sistem geri yüklemesi yapabilirsiniz.

SİSTEM GERİ YÜKLEMESİ NASIL YAPILIR?

Yukarıda video izleyerek sistem geri yüklemesi nasıl yapılır inceleyin ve hatayı aldığınız günün öncesine geri bilgisayarı yükleyebilirsiniz.

Bu yazımızda Giriş noktası bulunamadı hatası nasıl çözülür 2019 konusunda bilgilendirme yapmaya çalıştık. Sizlerde bu konuyla alakalı olarak başınızdan geçen çözüm yollarını sayfamızın hemen altında yorumlardan bize yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın