Sponsorlu Bağlantılar

Gelen Gizli Aramalar Nasıl Engellenir?

828 views
Sponsorlu Bağlantılar

telefona gelen gizli aramaları nasıl kapatabilirim? Cep telefonuna kimliği , kimin aradığı belli olmayan kişiler tarafından gizli numaradan aranıyor olabilirsiniz bu beni rahatsız edeceği gibi sizi’de rahatsız edebilir ve gizli numaradan aramaları istemeye bilirsiniz.

o yüzden gizli aramaları engellemek için ne yapabilirim sorusu aklınıza gelebilir. bunun için ne yapılabilir ? Bu durum’da kullandığınız operatörlerden yani Türkcell , Avea ve Vodafone gsm operatörlerinden yardım alabilirsiniz.

Turkcell Hattı için Gizli Aramaları Engelleme ;

 

turkcell gizli aramalar

Turkcell gizli numara kapatmak için telefon’dan *253# tuşlama yaparak gizli numara aramalarını engellemiş olabilirsiniz. yani bu servisi aktif etmiş olursunuz.

Tekrar Gizli aramalara cevap vermek için yaptığınız bu işlemleri iptal etmek için #253# tuşlarını kodlayarak yaptığınız tüm işleri iptal etmiş olursunuz.

Avea Hattı için Gizli Aramalar Nasıl Engellenir?

avea gizli numara

Avea gsm operatörleri için gelen gizli aramaları kapatmak için *253# numaraları tuşlayarak gelen gizli aramaları engellemiş oluyorsunuz. Bununla birlikte bunu tekrar kaldırmak gelen gizli çağrılara izin vermek için ayın numaraları tuşlaya bilirsiniz. Aktif ise deaktif , deaktif ise aktif olacaktır.

Bununla birlikte *100# tuşlayarak ‘Gizli Numara Engelleme’ menüsünü kullanabilirsiniz.

Vodafone Hattı için Gizli Numara Engelleme Nasıl Kapatılır ;

Vodafone gizli numara kapatma servisi olarak bu işlemi sms üzerinden yapabilirsiniz. Servisi Aktif etmek için GIZLI AC yazıp 7046 numara sms göndere bilirsiniz.

Servisi Kapatmak için GIZLI KAPAT yazıp 7046 yollayabilirsiniz. Bununla birlikte 7046 arayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ücretlendirme ise ücretsiz olarak operatörler bu işlemi yapmaktadırlar.

Arama Tags & Etiket ;

gizli numara engelleme , çağrıları gizli numaraya kapatma , gizli numara nasıl kapatılır , gizli numara nasıl engellenir , gelen gizli aramaları kapatma , gizli numaraları engelleme, özel numara arama engelleme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın