Sponsorlu Bağlantılar

gdiplus.dll hatası nasıl çözülür?

1.456 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızda rastlanan hatalar genelde program kurulumu veya bu kurulu programlar çalışmalarından doğacak dll dosya hataları veya mavi ekran hatalarıdır. Malum mavi ekran hataları yanlış sürücü yüklemeleri bu işin başında gelir , dll sorunları ise yüklü program dosyalarının eksik olması veya virüsler nedeni zarar görmesinden kaynaklanır.

Bu konumuzda ise gdiplus.dll eksik dosya hatası çözümü hakkında bilgi vereceğim.  ilk önce gdiplus.dll nedir ? bunun hakkında hemen kısa bir bilgi veriyim. gdiplus.dll dosyası Microsoft GDI+ bileşeni sorumlu olan dll dosyasıdır.

gdiplus.dll sorunu nasıl çözülür?

gdiplus.dll çözümü için ilk önce bilgisayarımızın işletim sistemi olan Windows 10 , Windows 8 , Windows 7 sistemleri kaç bit ise yani 64 bit veya 32 bit yapısına göre bu dosyayı İnternet ortamında indiriyoruz.

gdiplus.dll indirhttp://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?gdiplus” adresinden dosyayı indirin bu tür dosyaları indirdiğinizde mutlaka virüs taraması yapınız. daha sonra ne yapacağınızı aşağıdaki yönergeleri takip ederek uygulayabilirsiniz.İşletim sistemine göre adımlardaki klasör içine bu dosyayı atıyoruz.
(Windows 95/98/Me)    C:\Windows\System

(Windows NT/2000)      C:\WINNT\System32

(Windows XP, Vista, Windows 7 , Windows 8 , Windows 10 )    C:\Windows\System32

Klasörü içine Atıyoruz ve Win + R çalıştır komutunu açıyoruz ve aşağıdaki kodu yazıyoruz.

dll hatası

 regsvr32 gdiplus.dll 

Bu komutu yazıp enter tuşuna basıyoruz ve bilgisayarımızdaki programı veya oyunu yeniden başlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın