Sponsorlu Bağlantılar

Format Sonrası Ekran Görüntüsü Büyüdü Nasıl Düzelir?

2.873 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza format attık’dan sonra Ekran Görüntüsü ve kısayol simgeleri büyüdü , bilgisayar’dan hiç bir şey anlamıyorum bir şeyler yüklemek gerekirmiş yardım ederseniz bu sorunu çözmek istiyorum. Facebook Sayfam üzerinden gönderilen bu soru’ya aşağıdaki yöntemleri uygulayarak çözebilirsiniz.

Bilgisayara yeni işletim sistemi kurduğunuz’da veya eski bir işletim sistemi üzerine format attığınızda bilgisayar’da yüklü olan donanımlar , ekran kartı , ses kartı , anakart , chip set , usb gibi donanım , yada çevre birimleri var ise yazıcı , tarayıcı , webcam gibi donanım parçalarının sürücüleri yeniden bilgisayarınıza tanıtmanız gerekecektir. Bu yüzden ki yeni format atılmış bir bilgisayar’da ekran ‘da görünen simgeler , masaüstü yazıları büyük görünmesinin sebebi ekran kartı sürücüleri yeniden yüklemeniz ve monitör çözünürlük ve boyutuna göre yeniden yapılandırma yapmanız gerekecek.

ilk yapacağınız şey Ekran Kartı Marka ve Modelini Buradan Öğrenenin. daha sonra ekran kartı üretici firmasının resmi web sitesini ziyaret ederek bu modele göre bilgisayarın işletim sistemine göre ve bit sayısına göre ( 32 / 64 ) yapısına göre sürücüleri bilgisayarınıza indirin ve güncelleyin.

Sürücüleri yükledikten sonra bilgisayarınıza ekran kartını tanıtıyoruz ama burada daha işlem bitmiyor , şimdi ekran görüntü ayarlarını yapacağız.

ekran çözünürlük ayarı

Denetim Masası > Görüntü > Görüntü Ayarlarını değiştir bu adımları takip ediyoruz , Ekran çözünürlük ayarı monitörün desteklediği ayara göre değiştiriniz , 1366*768 – 1280*768 – 1280*720 – 1280*680 – 1024*768 – 800*600 boyut ayarlarını bundan en uygun şekline gelecek şekilde yapınız ve kayıt ederek tamamlaya bilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

Ekran ayarı nasıl yapılır , ekran görüntü ayarları , görüntüler büyük , simgeler büyük nasıl düzeltirim , yazılar büyük nasıl düzeltirim , masaüstü yazıları büyük , çözünürlük ayarı , ekran simge ayarı nasıl yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın