Sponsorlu Bağlantılar

Fohotoshop’da Belirli yerler Nasıl Kesilir?

1.522 views
Sponsorlu Bağlantılar

Adobe Fohotoshop kullanımı yeni başlayanlar için küçük ipuçları vermeye devam ediyoruz. Bu konumuzda bir fotoğraf , resim üzerinde belirli yerlerden nasıl kesilir? bunu anlatmaya çalışacağım. internet üzerinden bulduğumuz bir fotoğraf üzerinden belirli bir yeri kesmek veya bir resim üzerine resim eklemek için kullanabileceğimiz bir araç olması gerekir .

Resimleri istenilen yerden kesip almak için kullanacağımız araç Polygonal Lasso Tool bu araç ile kesme işlemini gerçekleştireceğiz.

photoshop polygonal lasso tool

 

yukarıda örnek resimde olduğu gibi kuş ( güvercin ) simgesi gibi görünen photoshop araçlarında resimde görüldüğü aracı kullanacağız. Bu araç ile aradan kesip alacağımız yeri fare ucu ile işaretliyoruz ve farklı bir penceredeki resim üzerine sürükle bırak ile atabiliriz.

Polygonal Lasso Tool Nasıl Kullanılır?

bu aracı nasıl kullanırız bununla ilgili sizlere hazırladığım video sizlere gerekli bilgiyi verecektir. Bu işlemde işaretleme için fare ile kesilecek yerleri belirliyoruz ardından fare ile taşıma işlemini gerçekleştirebiliriz. Böylece istediğiniz bir resim üzerinde oynama yaparak değişikler edit yapabiliyoruz.

 

Arama Tags & Etiket ;

ptosop ile kesme , photoshop polygonal kullanımı , photoshop kesme nasıl yapılır , photoshop resmi kesme , photoshop fotoğraf kesme , nasıl kesilir

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın