Sponsorlu Bağlantılar

Feedburner ıd nasıl öğrenilir

556 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda feedburner id öğrenme konusunda siz takipçilerimize bilgi vereceğiz. 2007 yılında Google tarafından satın alınan ücretsiz bir web besleme, mail aboneliği bildirim sistemi olarak söyleyebiliriz.

Konumuzda feedburner ıd bulma için bu konumuzda nasıl bulunur bunu bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız. Mail aboneliği için wordpress eklentisi satın aldığınızda genelde feedburner ıd numarası olarak bu eklentiye entegre ettiğiniz de çalışan bu tür eklentiler için eğer feedburner kullanıyorsanız ID yazmanız yeterli oluyor.

Bende yeni kullanmaya başladığım wp subscribe gerektiği için id numarasını öğrenip yazmam gerekmişti. Şimdi sizlere feedburner ıd nasıl bulunur bunu konumuz için anlatarak hemen konumuza geçelim.

FEEDBURNER ID BULMA

Herhangi bir nedenle kullanmak için gerektiğini düşünüyor ve kendi hesabınıza ait feedburner ıd bulmak için hesabınıza “feedburner.google.com” adresi üzerinden giriş yapınız.

Yukarıda FeedBurner ayarlarına girdiğiniz Analyze yazan yerden açtığınız tarayıcı adres satırında id= a0df6sthxxxlldla7ltxx2r04 gibi numara sizin feedburner ıd adresinizdir.

Fakat ben söyle bir sorun ile karşılaşmıştım. Eklentilerde feedburner ıd istenmekte bu yukarıda verdiğim ID yazdığınız da sorun ile karşılaşıyor mail abonelik eklentisi, mail bülten eklentisi çalışmamaktadır.

Bunun yerine “Edit Feed Details” kısmını açtığınız da Feed Adress kısmında yazan “http://feeds.feedburner.com/kullanıcıadi bu alanda kullanıcı adını yazdığında çalıştığını fark ettim.

Yukarıda siz takipçilerimize vermeye çalıştığımız konumuzda feedburner id öğrenme konusunda bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bununla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Feedburner ıd nasıl öğrenilir (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhaba hocam. Verdiğiniz bilgiler öz ve işe yarar. Bir şey sormak istiyorum,

    feedburner ile bloğumda abonelik formu kurdum ancak bir e-posta kaydı yapılınca,

    FeedBurner’ın popup şeklinde açılan ve Ben Robot Değilim doğrulaması isteyen penceresi çıkıyor, bunu nasıl kapatabilirim?

  2. Merhaba, feedburner’den içeriklerimiz maillere çok geç ulaşıyor. Bunu hızlandırma püf noktası falan var mı?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın