Sponsorlu Bağlantılar

Mouse Scroll tekerlek kaydırma ayarı nasıl yapılır

2.355 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Mouse orta tekerlek ayarını yapılandırma adımlarının nasıl yapılacağına dair bilgi vermeye çalışacağız.

Bu özellik nedir, ne işe yarar ilk önce bununla başlayacağız daha sonra tekerlek kaydırma ayarın nasıl yapılır, nasıl yapılmış bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

FARE TEKERLEĞİ KAYDIRMA AYARI

Farenin ortada bulunan tekerleği veya Mouse Scroll olarak da bilinen kaydırma tekerleği sayesinde sayfa kaydırması veya daha fazla yazı kaydırması için kullanabilirsiniz.

Uzun makalelerde okurken geçişlerde fare tekerleği adımlarını kullanarak sayfaların geçişlerini ayarlayabilirsiniz.

Çoklu görsel medya ürünlerinin olduğu web sitelerinde fare tekerlek kaydırması iş görecektir. Şimdi bu ayarların nereden ve nasıl yapıldığını inceleyeceğiz.

MOUSE SCROLL AYARLARI NASIL YAPILIR

Bu ayarları yapılandırmak kullanmak için aşağıda adımları takip ederek farenin tekerlek kaydırma ayarını gerçekleştirebilirsiniz.

  • Windows Tuşu + I harfine birlikte basınız.
  • Başlat > Ayarlar > Cihazlar > Fare bu adımlara giriyoruz.
  • Fare tekerleğini döndürdüğünüzde yazan kısmı göreceksiniz.

Bu kısımda iki seçenek çıkacaktır. Bir defasında birden çok satır ve bir defada bir ekran satırlarından size uygun olan fare tekerlek döndürme ayarını yapılandırarak, kişileştirme yapabilirsiniz.

Bunun dışında farklı fare ayarını kişileştirme işlemini Denetim Masası > Fare ayarları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda web sitelerinde, word, excel diğer programlarda farenin kaydırma tekerleğini ayarlama konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla ilgili sorular için yorumlardan bizimle ulaşabilirsiniz ya da destek sayfamızı kullanarak tüm bilgisayar ile ilgili sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın