Sponsorlu Bağlantılar

Facebook’da Sahte Hesap Dolandırıcılığına Dikkat…!

827 views
Sponsorlu Bağlantılar

Son zamanlarda Facebook üzerinde açılan sahte hesaplar ile dolandırıcılık aldı başını gidiyor benimde başıma gelen olaylarda sizinde dikkatli olmanız tavsiyesi ile Facebook’da bir yakın arkadaş veya akrabanızın profil resmini birebir kopyalayarak yeni bir hesap açarak sanki tekrar arkadaşlık isteği gibi sizi ilk başta yanıltabilir.

Benim yakın arkadaşımın profil fotoğrafını çalarak yeni bir sahte hesapla beni ekledi ilk önce düşüncem ya saten bu bende ekliydi ne zaman çıkardı’da ekledi veya hesabı kapandı’da yeni bir hesap mı açtı düşüncesi daha sonra saten niyeti belli oluyor..!

+ Merhaba Nasılsın ?

– iyim sen nasılsın

+ bende iyiyim ya seni düşündüm de Media Mark bir hediye çekim var telefonun faturalı mı?

– evet veya hayır ( size kalmış )

+ telefon numaran nedir ? hediye çekten yararlanmak için telefona bir kod gelecek onu onayla

Bu tür konuşmalar ile karşı karşıya iseniz , biliniz ki dolandırılmak üzeresiniz . Siz siz olun sakın bu tür yazışmalara itibar etmeyin ve hemen engelleyin ve şikayet ediniz sahte profil olarak .

Peki bu tür sahte hesap dolandırıcılığı için ne önlem alınır ? ilk önce kendi profil fotoğrafınızı arkadaş olmayan kişiler için kapatın bunu nasıl yapacaksınız? Profil Fotoğrafınızın olduğu fotoğrafı açıyoruz .

facebook-profil-fotografi-nasil-gizlenir

Gizlilik Ayarı > Herkese Açık , Arkadaşlar , Sadece Ben seçeneklerini kullanabilirsiniz , sizin yapmanız arkadaşlar veya Sadece Ben olarak ayarlamanız lazım . Bu sahte profiller yabancılar düzenlediği içi sizin fotoğrafı göremeyecekleri için sahte profil oluşturmalarını engellemiş olacaksınız .

Arama Tags & Etiket ;

facebook dolandırıcılığı , facebook sahte profil , facebook hediye çeki , facebook sahte hesap , facebook sahtekarlığı , hediye çeki ile dolandırma , facebook sahteciği

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın