Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Wi-Fi Bul Özelliği Nasıl Kullanılır?

743 views
Sponsorlu Bağlantılar

Facebook geçen seneden beri test ettiği ve ücretsiz Facebook kullanımı için kullanıcıların hizmetine sunmaktadır. Wi-Fi Bul ile mobil internetin çekmediği yerlerde daha önceden işletmelerin kayıtlı olduğu ücretsiz wi-fi özelliğini diğer mobil kullanıcıların Wi-Fi Bul özelliği sayesinde kullanmasıdır.

Facebok Wi-Fi Bul Özelliği nasıl kullanılır? konusunda sizlere bu konumuzda yardımcı olmaya çalışacağız. Android ve İOS işletim sistemi kullanan mobil cihazlar internet bağlantısının yetersiz geldiği alanlarda harita üzerinde Wi-Fi Bul Özelliğini kullanarak ücretsiz bir şekilde bu ağlardan yararlanmaktadır.

Ücretsiz Wi-Fi yayını vermek isteyen işletmeler, genel olarak cafeler veya topluma açık hizmet veren yerler hem ücretsiz internet yani bedava wifi bağlantısı sayesinden müşteri çekmeyi de hedeflemektedir. 

Facebook Wi-Fi Bul Nasıl Kullanılır?

Android işletim sistemi kullanan telefonlar bunlar başta Samsung, Lg, Htc, Asus ve diğer Android telefonlar, İOS işletim sistemine sahip cihazlar İphone, İpad gibi cihazlarda Facebook App Uygulamasından bu özelliği kullanabilirsiniz.

İphone > üç ızgara işereti ( sağ alt köşede ) > Wi-Fi Bul adımlarını izleyerek gittiğiniz her yerde ücretsiz ve herkese açık Wi-Fi bul özelliğini kullanabilirsiniz.

Fakat karşınıza çıkacak ayarlara izin vermeniz gerekecektir, WiFi Bul kullanabilmek için konum ve erişim izni vermeniz gerekecektir. İphone > Ayarlar > Gizlilik > Konum > Her Zaman şeklinde izni vererek konuma göre ücretsiz wifi ağlarını bulabilmesi için kullanacağız.

Wi-Fi Bul‘u etkinleştirme işlemi sonucunda cihazınızda bulunduğunuz konuma göre ücretsiz internet yayınlarını harita üzerinde gösterecektir.

Wi-Fi Bul nasıl kullanılır? başlığında diğer Android cihazlarda Facebook > Sağ Üst köşede > Daha Fazla ( Ayarlar ) kısmından konum servisini etkinleştirerek android cihazlarda kullanıma açabilirsiniz.

Wifi Bul kısmında sağ üst köşe gördüğünüz gibi bir çark ( ayarlar ) işareti göreceksiniz, bu alanda ne yapılmaktadır? Wi-Fi Bul Ayarları sekmesinde Wi-Fi Bul ( Aktif ediniz ), Wi-Fi Bul Bildirimleri ve Konum ayarları yer alacaktır.

Yukarıda mavi alanda sizin konumunuz ve ücretsiz Wi-Fi ağları görünmektedir, isterseniz bu ücretsiz internet hizmet veren yerleri ağ üst kısımda listeleyebilir ve bağlanmak istediğiniz alan size daha yakın olduğunu görebilirsiniz. Örnek resimde Ağ; kısmında ücretsiz Wi-Fi ağ ismi’de görülmektedir.

Facebook Wi-Fi Bul kullanma bu şekilde yapılmaktadır. Diğer konularımızda işletmeler wi-fi bul özelliğine nasıl kayıt olunur ve bu özellikten işletmeler nasıl yararlanır? bununla ilgili bilgiler vereceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın