Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Sayfa Kategorisi / Türü Nasıl Değişir?

2.384 views
Sponsorlu Bağlantılar

Facebook en çok kullanılan sosyal ağ platformlarından biri olup ayrıca facebook hesabı üzerinden açılan sayfalar ile etkinliklerde düzenlenebilir. Facebook sayfaları yaptığınız kategori veya türüne göre etkileşim sağlanabilmektedir. Açacağınız sayfalara örnekleme yapacak olursanız.

Sanatçı,Müzik, Tanınmış kişi, Eğlence, Ortak Hedefleme, Marka ve Ürünler, Yerel işletmeler türün’de kategori sayfaları açılabilmektedir. Ayrıca bu facebook sayfa kategori resmi instagram hesaplarınızla birleştirilerek instagram profiline bağlayarak , profilinizde bir yazıda oluşturabilirsiniz. instagramda tanınmış profil oluşturma konusunda anlattığımız gibi işlenebilir. Bu konumuzda sizlerden gelen sorulardan biri olan tanınmış profil yazısı değiştirme konusuna ilişkin olarak anlatacağımız bir diğer konu facebook sayfa kategorisi nasıl değişir, değiştirilir bunu anlatmaya çalışacağız. 

Facebook Sayfa kategorisi nasıl değiştirilir?

kullanıcı hesabına tanımlı açılan Facebook sayfalarda belli bir kategori içeriğini daha sonra sayfa değişikliği veya türüne göre değiştirme ihtiyacı duyulmaktadır. Facebook sayfa türü değiştirme konusunda sizlere vereceğimiz ipucu ile nasıl yapılır? bunu sizlere adım adım anlatmaya çalışacağız.

Facebook Sayfalar kategorisi değiştirme işlemi için sayfaya geçiş yapınız. size ait olan veya yöneticiliğini yaptığınız sayfalar türünü şimdi aşağıdaki adımlara göre değiştirme işlemine başlayabiliriz.

  • Sayfanın sol üst köşesinde “Hakkında” yazan yeri açıyoruz.
  • Genel > Kategori > Düzenle > bu adımları takip ederek değiştirilecek kategori alanı seçmek üzere giriş yapıyoruz.

 

Düzenle alanında önceki yazılı kategoriye siliyoruz ve değiştirmek istediğiniz kategori alanı buraya yazarak buluyoruz. Değiştirdiğimiz yeni kategori ekledikten sonra kayıt ederek çıkıyoruz. böylece yeni kategori değiştirerek sayfayı güncellemesini gerçekleştiriyoruz. 

yeni kategori değişikliği yapıldığında eğer bu sayfa instagrama bağlı ise instagram tanınmış kişi yazısı’da buna göre değişecektir. Bunun bilgisini ayrıca dip not olarak belirtmek isterim. Böylece değişiklikten iki sosyal ağ etkilenmiş olacaktır.

Arama Tags & Etiket;

kategori değiştirme Facebook, kategori türü değiştirme, kategori türü nasıl değişir?, facebook kategori değiştir, kategori değiştirme facebook sayfalar

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın