Sponsorlu Bağlantılar

Facebook herkese açık paylaşımların beğenilere kapatılması

2.513 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Facebook paylaşımlarında daha önceden paylaşılmış ve herkese açık olan gönderiler, paylaşımları tek seferde kapatmanın mümkün olup olmadığını üzerinde duracağız.

Gönderileri kimlerin görebileceğini, kimlere açık olduğunu gönderi, paylaşım ayarları üzerinden düzenlemek suretiyle ayarlayabilirsiniz.

Facebook > Ayarlar > Gizlilik üzerinden yapılmaktadır. Böylece sizi takip eden, arkadaşlar ya da arkadaşlarının arkadaşları yani herkese açık gönderileri açıp ya da kapatabilirsiniz.

Fakat sizi takip eden takipçileriniz varsa bunlarda bu etkileşimden istifade edeceklerdir. Şimdi konumuza gelecek olursak, herkese açık paylaşımları tek seferde kapatmak mümkün mü?

Tek seferde paylaşımları gizlemek öncelerden mümkün değildi, sadece paylaşımları gizlediğiniz de ya da sınırlama, kısıtlama getirdiğiniz de geriye dönük geçmiş paylaşımları gizlemek mümkün değildi sadece ileriye dönük yapacağınız paylaşımları kısıtlamak mümkün oluyordu Fakat yeni gelen özellikle artık geçmişteki tüm paylaşımları gizliye biliyorsunuz.

Ayarlar > Gizlilik > Geçmiş Gönderileri Sınırla ayarından bu adımları yapabiliyorsunuz.

Zaman tünelindeki Eski Gönderilerin Hedef Kitlesini Sınırla ayarı altında, arkadaşlarımın arkadaşları ile paylaştığın zaman tünelindeki gönderiler ve Herkes Açık gönderiler artık sadece Arkadaşlar ile paylaşılacaktır.  Bu gönderilerde etiketlenen kişiler ve bu kişilerin arkadaşları da bu gönderiyi görebilir.

Yukarıda zaman tünelinde geçmiş paylaşımları tek seferde gizleme imkan sunan ayar ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.  İleriye dönük paylaşacağınız ayarları gizlilik ayarları ya da paylaştığınız resim, video üzerinden de yapabilirsiniz.

Geçmiş paylaşımları gizleme konusunda sizin de sorunuz olursa, yorumlar kısmından veya soru & cevap sayfasından tarafımıza göndererek sorunlarınızı çözmeye çalışacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın