Sponsorlu Bağlantılar

Facebook “Günlük Durumum” Nasıl Kullanılır?

1.823 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sonunda Snapchat hikayem, instagram stories , Whatsapp durum’dan sonra Facebook‘da “Günlük Durumum” ile kısa hikayem güncellemesi kullanıma başladı. Bilindiği gibi hikayem’de kısa videolar 24 saat süreyle geçici olarak paylaşılmaktadır. Paylaşılan fotoğraf ve videolar 24 saat kalıcı süreyle gösterilmekte bu esnada izlenen hikayeler sizi takip eden veya Facebook Messenger‘ da arkadaşınız tarafından izlenmektedir. 

Günlük Durumum özelliğini kullanabilmek için akıllı telefonunuzda Messenger Uygulamasının yüklü olması gerekmektedir. Bu uygulama ile fotoğraf ve video paylaşımı yapabilirsiniz, şimdi kısaca bu uygulama nasıl kullanılır?

Facebook “Günlük Durumum” Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı açtığınızda sol üst köşede ( iphone ) göre anlatmaya çalışacağım , Android tabanlı telefonlarda bu menü değişebilir, “Günlük Durumum” simgesini göreceksiniz, Buraya bir kere hafifçe dokunuyoruz ve açılacak pencerede video çekme ve penceresi gelecektir.

veya Ana Sayfa, Aramalar, Gruplar ve Kişiler ortasında yeni gelen buton sayesinde direk olarak günlük durumu anında paylaşabileceğiniz bir butonda sarı yuvarlak işaretli kon sayesinden ayrıca yapabilirsiniz. 

yukarıda butonu bir kere dokunduğunuzda video, fotoğraf paylaşımı için aşağıdaki görüldüğü gibi farklı bir menü açılacaktır. burada yeni video çekebilir , film rulosu üzerinden eski bir video veya fotoğraf ekleyebilir ve çekebilirsiniz .

 

sol alt menüden fotoğraf veya video seçebilirsiniz, seçilen bu video veya resim üzerinde editleme, filtreleme, yazılar eklemek için sağ alt menüdeki palet simgesine dokunmanız yeterli olacaktır, daha sonra seçtiğiniz görselleri kimlerin görebileceğini seçmek için ok tuşu ile ileri diyoruz. 

günlük durumum” 24 saat boyunca görünecek ve kimlerin gördüğünü ayarlamak gizlilik ayarı için “Çark” İşareti dokunuyoruz. ve gizlilik ayarlarını açıyoruz.

Günlük durumunu kimler görebilir? burada kişileri hariç tutabileceğiniz gibi sadece özel kişiler içinde belirleme yapabilirsiniz. Bu özel kişiler’de ise belirlediğiniz kişilere paylaşım yapabilirsiniz. sizin hikayenizi ( günlük durumum ) sadece bunlar görecektir. 

Ayrıca mesengger üzerinden gelecek olan mesajları’da günlük durumum içine dahil edebilir, mesaj içinden atabilirsiniz, buda ayrı bir özellik olarak göz önünde bulundurabilirsiniz. Günlük Durumum kullanımı olarak gayet basit bir arayüzü sahip bir Facebook özelliği olarak dikkate alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın