Sponsorlu Bağlantılar

Facebook doğum tarihi nasıl gizlenir

584 views
Sponsorlu Bağlantılar

Dünyaca ünlü popüler sosyal ağların en başında gelen hatta bazılarımızın bile ikişer, üçer hesabı bile bulunan sosyal ağ Facebook ‘da hesap oluşturulurken veya sonradan düzenlenen doğum günü tarihi nasıl gizlenir bunu bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız.

Facebook doğum tarihi herkese açık olduğunda sizinle arkadaş olanlar tarafından görüleceği gibi hesabınız herkese acıksa arkadaş olmadığınız kullanıcılar tarafından da görüntülenebilir.

Bu nedenle kişisel bilgileriniz de tehlikeye sokacağı için Facebook doğum tarihi gizleme bilgi gizliliği için önemlidir. Bizde bu yazımıza sizlere bunun bilgisi vermeye çalışacağız.

FACEBOOK DOĞUM GÜNÜ NASIL GİZLENİR

Doğum tarihi gizleme dedik fakat doğum günün yılını ve tamamen kapatmada söz konusudur. Doğum gününü gizlediğiniz de sizim doğum yılınızda arkadaşlarınız kutlayamayabilir olduğunu unutmayınız.

Aşağıda vereceğimiz adımları takip ederek Facebook doğum yılını kapatma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  • https://www.facebook.com/ adresi üzerinden kullanıcı adı ve parola ile giriş yapınız.
  • Kendi profil sayfasını görüntüleyin.
  • Hakkında sayfasını görüntüleyin.
  • İletişim bilgileri ve Temel Bilgiler

Facebook doğum tarihini gizleme için yukarıda adımlarla geldiğiniz “temel bilgiler” kısmında doğum yılını gizlemek için “düzenle” kısmından “sadece ben” olarak ayarladığınızda kimseyle paylaşmayacaksınız.

Bu alandan Doğum Yılını gizleyebileceğiniz gibi doğum ayını ve gününü sadece gösterebilirsiniz. Böylece yılı gizli kalmak şartıyla sadece gün ve ay olarak profil de ayarlamak üzere görüntüleyebilirsiniz.

Böylece başka kullanıcılara duyurmamış oluyor, muhafaza etmiş oluyorsunuz. Bu konumuzda Facebook doğum tarihi nasıl saklanır konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık. Doğum yılı gizleme konusunda sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın