Sponsorlu Bağlantılar

Facebook ağ bekleniyor hatası ve çözümü

8.086 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda son zamanlarda sıklıkla yaşanan Facebook’da ağ bekleniyor hatasıdır. Sohbet penceresine girdiğinizde ağ bekleniyor uyarı mesaj yazısını görmüşünüzdür. Bu sorun yakın zamanda instagram ve Facebook‘da sıklıkla yaşandığı doğrudur. Bunun nedeni Facebook ve instagram sunucuların aynı yerde barındığı ve hizmet yoğunluğundan dolayı sunucuların geç cevap vermesi ve yavaşlık nedeniyle yaşanmasıdır.

Facebook Ağ Bekleniyor sorunu nasıl çözülür? bununla ilgili çözüm yollarını sizlere birazdan adım adım vermeye çalışacağız. Facebook Messanger uygulamasında yaşanan ve siz bu uygulamayı sıklıkla kullandığınız için zamanla canınız sıkılacaktır. Bu konumuzda bizde ağ bekleniyor çözümünü sizlere paylaşmaya çalışacağız.

Facebook Ağ Bekleniyor nasıl Çözülür?

Facebook ağ bekleniyor hatası genel olarak sunucu hatalarından kaynaklıdır, sosyal ağ devi sunucularının yoğunluğu nedeniyle aldığımız hatayı çözmek için sıklıkla başvurulan çözüm yolu olarak uygulamaların ön belleğini temizlemek gerektiğini söyleyebiliriz.

  • Android veya İOS işletim sistemi kullanan akıllı telefonlardan bu uygulamayı kaldırın ve yine Apple Store veya Google Play Store üzerinden tekrar uygulamayı yeniden yükleyerek ön bellek yada cache belleği temizlemiş olacağız. Android > Ayarlar > Uygulamalar > Facebook üzerinden ön belleği temizleyebilirsiniz.
  • Ağ bekleniyor Facebook üzerinde yine sıklıkla yaşanıyorsa eğer uygulamayı kaldırmadan denediyseniz sürüm güncellemesi olup olmadığını kontrol ediniz. Uygulama eski sürüm kullanıyorsa versiyon güncellemesi yapınız.
  • En önemli nedenlerinden biride uygulamalarda mobil ağ bağlantısı veya Wi-Fi ağ bağlantı kullanıyorsanız internet bağlantısının olup olmadığını kontrol ediniz. Zayıf bir internet bağlantı kullanıyorsanız bağlantı sorunu nedeniyle Ağ Bekleniyor hatası alabilirsiniz.

yukarıda basit yöntemlerle Facebook Ağ Bekleniyor sorunu çözümü sizlere vermeye çalıştık, bu ağ bağlantı sorunu genel olarak uygulamaların ön bellek yada wi-fi ağ bağlantıları nedeniyle yada sosyal ağların bulunduğu sunucu yavaşlığı nedeniyle olacağı için biraz beklemekte faydalı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Facebook ağ bekleniyor hatası ve çözümü (2 Yorum)

Yorum Yaz

    • bu sorun son zamanlarda sıklıkla yaşanmaktadır. Genel olarak Vodafone hatlarda oluyor. Sizin kullandığınız gsm operatörü nedir?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın