Sponsorlu Bağlantılar

Exe Dosyalarım Kendiliğinden Siliniyor Hatası

1.927 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da Exe uzantılı dosyalar kendi kendiliğinden siliniyor sorunu ile ilgili olarak bu konu’da bilgi paylaşımı yapmak istiyorum. Bu tür hatalar’da exe dosyaları kendiliğinden silindiği için adeta bilgisayar’da hiç bir işlem yapamaz hale gelmektedir.

Hiç bir zaman bilgisayar’da kendiliğinden fiziki bir müdahale olmadan silinmez , taki bilgisayarınıza bir virüs girene kadar . Eğer bilgisayar sisteminize bir virüs bulaşmış ise , bilgisayar’da bulunan exe setup dosyaları otomatik olarak kendiliğinden silinir . Bu durum’da artık aşağı yukarı hiç bir şey yapamaz hale getirir.

Bilgisayarımın exe uzantılı dosyaları kendiliğinden siliniyor sorunu nasıl çözülür ? bununla ilgili olarak farklı yolar vardır. Bilgisayarımıza Sality AA Virüsünün neden olduğu bu durum’da Bilgisayarımız’da bu sorunu çözebilmek için ;

İlk önce Başka bir bilgisayar üzerinden bir flash belleğe Combofix ve Microsoft Safeyt Scanner programlarını atıyoruz. Daha sonra bilgisayarımızı Güvenli Mod ile başlatıyoruz.

Güvenli Mod Nasıl Açılır?


Bilgisayarımıza’da Güvenli Mod ile başlattık’dan sonra Flash Bellek içerisinde bulunan ComboFix programı ile bilgisayarımızı taratın. Bilgisayarımızı combofix ile tarattık’dan sonra Microsoft ücretsiz yazılımı olan Microsoft Safeyt Scanner programı ile derinlemesine taratın ve zararlı yazılımlar ve virüsleri temizleyerek kaldırınız.

Unutmayın Format’da bu işi çözer ama en son olarak düşüneceğimiz bir çözüm yoludur. Eğer hala sorun devam ediyor ise Format tek çare olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

exe kendiliğinden siliniyor , exe dosya kendiliğinden silinme sorunu , exe uzantılı dosyalar kendiliğinden bilgisayar’dan siliniyor , kendiliğinden exe dosyası siliniyor, exe programlar siliniyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın