Sponsorlu Bağlantılar

Excelde Shift Ctrl L fonksiyon tuşlarının görevi nedir

516 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye devam ediyoruz. Soru cevap sayfamıza gönderilen bir soruda Microsoft Office Excel de CTRL+SHİFT+L tuşları ne ile yarıyor nasıl ve nerede kullanılıyor soru olmuştur.

Bizde elimizden geldiği sorulara daha açıklayıcı cevaplar vererek resimli anlatım, video anlatım olarak uygulamalı olarak nasıl yapılır, nasıl yapılmış bunu sizlere anlatmaya çalışacağız.

EXCEL DE KISAYOL TUŞLARI

Excel de sık kullanılan tuşlar nelerdir hangi tuş ne işe yarar bunu sizlere daha önceki konularımızda Excel kısayol tuşları konumuzda vermeye çalışmıştık. Bu konumuzda deneyimli kullanıcıların oldukça işine yarayan SÜZME veya diğer adıyla FİLTRELEME özelliğine yarayan tuş kombinasyonu olarak işlevi vardır. Bu kısayol tuşları nasıl kullanılır bununla ilgili olarak hemen resimli anlatım olarak bahsedeceğiz.

Excelde verileri süzmek, filtrelemek için hücreleri faremizin yardımı işaretliyoruz ve SHİFT+CNTRL+L tuşlarına birlikte bastığımızda o hücreler için filtreleme özelliğini aktif ediyoruz. Böylece verileri daha iyi süzme işlevini yerine getirebiliriz.

Normalde filtre işlevi için Excel araç çubuğunun olduğu kısımda Giriş > Sırala ve Filtre Uygula kısmı üzerinden girilerek yapılmaktadır. Bu işlevi yapmak için kısayol tuşu diyeceğimiz filtre özelliği için kullanılmaktadır.

Bu konumuzda excelde en çok kullanılan işlemler arasında yer alan Filtre özelliği için kullanılan Filtre kısayolu nedir, hangi tuşlarla bu özelliği açabiliriz konusunda bilgi verdik.

TAVSİYE VİDEO;

 

Yukarıda konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer tüm excel sorunlarınız için excel sayfamıza sorularınız gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın