Sponsorlu Bağlantılar

Excel’de iki Tarih Arasındaki Günü Nasıl Hesaplanır?

5.038 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Microsoft Excel’de Gün360 Formülü hakkında bilgi vereceğim. ilk önce Gün360 formülü ne işe yarar bunun hakkında kısa bilgi veriyim , oniki ay 30 gün ( 360 günlük ) iki tarih arasındaki gün sayısını hesaplayan formüldür. başlangıç ve bitiş tarihleri arasındaki gün farkını size göstermektedir.

Gün360 Formülü nasıl kullanacağız ?

gün360 formül kullanımı

 

yukarıda örnek resimde olduğu gibi iki farklı tarih arasındaki günü hesaplamak için =gün360(ilktarihhücresi;ikincitarihhücresi)  göre formülümüzü yazıyoruz daha sonra buradaki günü size gün olarak verecektir.

Tags – Etiketler ;

iki tarih arası gün hesabı , gü360 formulü kullanımı , gün360 hesaplama , gün360 nasıl hesaplanır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Excel’de iki Tarih Arasındaki Günü Nasıl Hesaplanır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Hocam Merhaba, Benim iki problemim mevcut 1. iki tarih arasında ki GÜN360 formülü ile farkı buluyorum fakat farklı hücreye Teslim Edildi mesajı girişi yapınca GÜN360 formülü dursun istiyorum ama yapamıyorum 2. Aynı sayfada sadece 01-31 ocak arasında tarih girişi yaptıktan sonra Başka tarih girişine kapalı olmasını istediğim bir sayfa var Bu konularda yardımcı olabilir misiniz Saygılarımla

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın