Sponsorlu Bağlantılar

elektrikler gidince modem kendini sıfırlıyor?

8.305 views
Sponsorlu Bağlantılar

Belki çoğunuzun belki’de nadir olarak görülen modem sorunlarından biride elektrik gidince, elektrik kesildiğinde modem ayarları sıfırlanmasıdır. Elektriğin gidip gelmesi sonucu modem yapılandırılmasının kendini sıfırlaması dır. Bu sorun neden kaynaklanır çözümü nedir? bununla ilgili bir kaç ipucu vermeye çalışacağız.

elektrik kesintisi sonrası modem sıfırlaması;

Adsl Modem elektrik prizine bağlı ise ani elektrik kesintileri nedeniyle veya göz kırpması gibi ani gidiş gelişler veya voltaj yükselmesi, düşmesi nedeniyle modem veya buna benzer adaptörler hassas olduğu için çabuk bozulabilir. Ani voltaj dalgalanmaları nedeniyle yapmanız gereken modemi bir güç kaynağına bağlamak olacaktır.

Modem kendini sıfırlıyor ise bu en iyi hali olabilir, modemin arızalanması ve maddi olarak zararlara yol açarak tamire veya garantiye gitmesine neden olacaktır. Bunun için eniyi çözüm modem için küçük bir ups güç kaynağı ile bu tür sorunu çözebilirsiniz. 

elektrik kesintisi modem durumu bu şekilde yaşanabilmektedir. Birde elektrik kesintisi sonra modem sıfırlaması, piyasada ucuz ve kalitesiz modemlerden bu tür sorunlarda yaşanabilmektedir. Bu nedenle sizlere vereceğiz tavsiye olarak aşağıdaki adımları uygulamakta fayda vardır.

  • ani elektik kesintisi sonra modem sıfırlıyor ise modemi bir güç kaynağı ile güvene alınız, hem maddi hasarlara engel olacaksınız hemde modem sıfırlaması sonrası her defasında kullanıcı adı ve şifresi girmenize gerek kalmayacaktır.
  • diğer bir husus modem firmware güncellemesi yapmanızı tavsiye ederim. Modem marka ve modeline göre resmi web sitesinden yazılımı indirerek güncellemesini yapabilirsiniz. Bilmeyenler için adsl modem firmware güncellemesi nasıl yapılır? konusunu inceleyebilirsiniz.
  • yeni aldığınız bir cihaz ise garanti kapsamında servise verebilirsiniz. Bunlar sizin adınıza bu işlemleri yapacaktır.

modem elektrik gidince kendini sıfırlıyor?

yukarıda verdiğimiz küçük ve etkin ipuçlarını yerine getirmeniz halinde önlemler alarak, bu sorunu çözmeye çalışacaksınız sizinde bu sorunlarınızı yaşıyorsanız, modem marka ve modelini yorumlar bölümüne yazarak destek vermeye çalışalım.

Arama Tags & Etiket;

elektrik kesilince modem internete girmiyor, elektrik kesintisi sonrası modem sıfırlıyor, modem sıfırlaması, modem elektrik sonrası kendini yeniliyor, elektrik kesintisi, modem sıfırlama, modem resetlemesi, nasıl, sorun, hata, çözüm, tp-link, asus, zyxel, linsys, Slink, netis, vcom, everest,

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

elektrikler gidince modem kendini sıfırlıyor? (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. İyi akşamlar ZYXEL modemim elektrik gidip gelince kendini sıfırlıyor çözümü nedir? Lütfen yardımcı olun.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın