Sponsorlu Bağlantılar

e-nabız şifre değiştirme

4.331 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kendi adınıza tüm sağlık bilgilerinizin tutulduğu muayene, tetkik, tedavilerin nerede ve ne zaman yapıldığını görebileceğiniz tüm bilgilerin saklandığı ve kontrol edildiği sisteme e nabız adı verilmektedir.

T.C. Sağlık bakanlığının geliştirdiği bu sistemde geçmişte yaşadığınız tüm sağlık sorunları ve tedaviler devlet hastanesi ya da özel hastanelerde olsa da bu sistem üzerinde tutulmaktadır. Bu konumuzda e nabız parola değiştirme, e-nabız şifresi nasıl değişir? Bununla ilgili sorulara cevap vermeye çalışacağız.

İlk önce bu sisteme giriş yapabilmeniz için yani ilk kez kayıt olacaksanız e-devlet üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. Profil ayarları üzerinden e-nabız şifresi oluşturmanız veya aile hekimi üzerinden geçici şifre talep ederek sonradan şifrenizi değiştirmeniz gerekecektir.

E Nabız Şifresi Nasıl Değişir?

İlk önce e-nabız parolası değiştirme için “https://enabiz.gov.tr/”  portal üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer şifrenizi unutmuş iseniz “Şifremi Unuttum” butonu üzerinden TC Numarası ve Sistem’de kayıtlı telefon numarasını girerek yeni bir şifre talep edebilirsiniz.

Enabiz sistemine giriş yaptıktan sonra panelin üst kısmında Profil görüntüsü üzerine gelerek Ayarlar > Profil Düzenle kısmına giriyoruz. “https://enabiz.gov.tr/Profil/Index” adresi üzerinden de direkt olarak profil düzenleme erişim sağlayabilirsiniz.

E nabız şifre değiştirme işlemi eski mevcut parola ve iki kere doğrulama için yeni şifrenizi girmek isteyecektir.

E nabız şifresi değiştirme işlemi bu şekilde oluşmaktadır. Yukarıda mevcut parola değiştirme, şifre sıfırlama nasıl yapılır? Bu konularda sizlere destek vermeye çalıştık. Hala sorun yaşıyorsanız e-devlet üzerinden e-nabız sistemine bağlanmanız da mümkündür.

Bunun dışında diğer tüm gizlilik ayarlarını profil ayarı üzerinden değiştirebilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın