Sponsorlu Bağlantılar

E-devlet sağlık bakanlığı psikoteknik değerlendirme raporları sorgulama

410 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda e devlet üzerinden psikoteknik rapor sorgulama işleminin nasıl yapıldığını sizlere bu yazımızda anlatacağız. Konumuza başlamadan önce psikoteknik nedir konusunda bilgi verdikten sonra psikoteknik belgesi almayı hak edip etmediğiniz üzerine doktor sonuç raporunu nereden nasıl kontrol edilir bunu anlatacağız.

PSİKOTEKNİK NEDİR?

Genelde şoförlerin bu belgeyi almak için müracaat ettikleri bir durum olsa da genel olarak psikoteknik tanımı bireylerin belirli bir iş yeterliliğini ortaya konmak amaçlı olarak bedensel ve zihinsel olarak işe uygun olup olmadığını ortaya koymak için geliştirilmiş inceleme ve değerlendirmek amaçlı olarak testlerden geçerek hak kazanmasıdır.

Günümüzde psikoteknik yeterlilik belgesi alabilmek için birçok özel kurum bulunmaktadır. Bu kurumlarda belirli testlerden geçerek bu belgeyi devlet hastanelerinde psikoloji doktorları tarafından onaylatılması gerekilmektedir.

Daha öncelerinde küçük ehliyet şeklinde verilen bu belgeler artık kullanılmayıp kişilerin e devleti üzerinden TC sorgulamasıyla çıkmaktadır.

Bizimde bu yazımızda sadece psikoteknik belgesi sorgulaması e devlet üzerinden nasıl sorgulanır, hangi bölümden sorgulanır sizde bu makalemizde bilgi aktararak nasıl yapılması gerektiği hakkında anlatacağız.

PSİKOTEKNİK BELGESİ SORGULAMA

Asıl konumuz olan psikoteknik belge sorgulama e devlet üzerinden nasıl sorgulaması yapılıyor, sorgulanıyor bunun için sizlere bir link vereceğiz.

E devlet psikoteknik belgesini sorgulaması için “https://www.turkiye.gov.tr/saglik-e-imzali-psikoteknik-degerlendirme-raporlari-sorgulama” adresi üzerinden TC kimlik Numarası ve parola girişi yaparak bu link adresini yapıştırarak direk adınıza kayıtlı psikoteknik belgesinin durumunu öğrenebilirsiniz.

Not: Psikoteknik raporunuzun geçerli olması ve e devlet sisteminde görünebilmesi için psikoteknik kurulumundan sonuçlandıktan sonra en geç 30 gün içerinde Psikiyatri Uzmanı bulunan bir hastaneye raporunuzu onaylatmanız gerekmektedir.

Bu konumuzda edevlet üzerinden psikoteknik rapor sorgulama konusunda nasıl sorgulanır, nasıl yapılır, nasıl yapılmış tarzında kısa bilgiler verdik konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bize sorularınızı sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın