Sponsorlu Bağlantılar

DXDİAG TANI ARACI NASIL AÇILIR

1.577 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konu yazımızda dxdiag nerede bulunur, dxdiag nasıl açılır, dxdiag nasıl açılır gibi siz kullanıcılardan gelen farklı sorulara cevap vermeye çalışacağız. Bu konumuza başlamadan önce dxdiag nedir, ne işe yarar bu sorulara cevap vererek konumuza başlayalım.

DXDİAG NEDİR?

Daha önceki konularımızda bilgisayarın özellikleri nasıl öğrenilir konusunda dxdiag üzerinde durmuştuk. Bilgisayarın özellikleri öğrenebilmek ekran kartı, ses kartı, sistem özellikleri, giriş özellikleri, DirectX özelliklerini öğrenebilmek için kullanılan komuttur.

 

 

DXDİAG NASIL AÇILIR?

Bilgisayarın özellikleri öğrenebilmek için kullandığımız bu özelliği kullanabilmek ve bilgisayarın sistem özelliğini öğrenebilmek için Çalıştır > Dxdiag komutunu yazmanız yeterli olacaktır.

  • Windows + R tuşlarına birlikte bastığınızda çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “dxdiag” komutunu yazınız ve enter tuşuna basınız.

Böylece DXDİAG TANI ARACI penceresi açılacaktır ve bilgisayar sistemin özelliklerini bu araç üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bunun dışında dxdiag nerede bulunur? Bunun için aşağıda adımları izleyerek dxdiag dosyasının yerini bulabilirsiniz.

  • Bilgisayar işletim sistemi nerede kurulu C: veya D: genelde C: partition kısmında kurulu olmaktadır.
  • C: \ Windows \ System32  \ Dxdiag

Dxdiag dosyasını buradan bulabilir ve bu dosyayı bu alanda çalıştırabilirsiniz. Bunun dışında System32 klasörüne kolayca erişebilmek için çalıştır penceresine “system32” komutunu yazarak da açabilirsiniz.

Dxdiag nereden açılır konusunda bu yöntemler sayesinde kolaylıkla erişebilirsiniz. Bu konumuzda siz takipçilere dxdiag açma konusunda yardımcı olmaya çalıştık bununla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sorularını gönderebilirsiniz.

Diğer tüm sorunlarınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bize sorunlarınızı, hatalarınızı tarafımıza göndererek çözüm bulmaya çalışacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın