Sponsorlu Bağlantılar

Dosya Uzantıları Nasıl Gizlenir?

1.256 views
Sponsorlu Bağlantılar

Windows’ta Dosyalar isim ve uzantılardan oluşur. Dosya Uzantıları o dosyanın türü hakkında bilgi verirler örnek verirsek Jpg bir dosyası olduğu xls dosyasının bir Excel dosyası olduğunu anlarız. yani kısaca dosya uzantıları soyad gibidirler. bu uzantılar sayesinde o dosyayı hangi programda açacağımız biliriz.

Başta dediğimiz gibi Windows bir isim ve bir uzantı adından oluşur yani    dosya adı.uzantı    resim1.png  gibi diyebiliriz.  Şimdi konu başlığımızda değindiğimiz gibi bu bilindik uzantıları nasıl gizleriz yada nasıl aktif ederiz . Bu aslında gayet kolay bir şey  Bunun için XP için Bilgisayarım > Araçlar > Klasör Seçenekleri > Görünüm > Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle kısmını işaretlememiz yeterli.

Windows 7 / Windows 8 için Bilgisayarım > Düzenle > Klasör ve Arama Seçenekleri > Görünüm > Bilinen Dosya türleri için uzantıları gizle kısmını işaretlememiz yeterlidir.

Dosya Uzantıları Nasıl Gizlenir?

Arama Tags & Etiket;

dosya uzantıları saklama, dosya uzantısı gizleme, dosya uzantıları nasıl gizlenir, dosya uzantısı Windows 10, dosya isimleri saklama, dosya uzantıları gizleme, bilinen dosya türleri için uzantıları gizleme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın