Sponsorlu Bağlantılar

dns probe finished no internet sorunu nasıl çözülür?

3.144 views
Sponsorlu Bağlantılar

dns probe finished no internet sorunu tarayıcıda internet sayfasını açma çalıştığınızda bu hata mesajını alınmaktadır. dns probe finished no internet sorunu web siteye bağlanmaya çalıştığında yaşanmakta olup bu sorun nasıl çözülür? bizde bununla ilgili sizlere çözüm yolu sunmaya çalışacağız. 

dns probe finished no internet sorunu neden kaynaklıdır? ilk önce bununla ilgili sizlere önemli ipucu vermeye çalışacağım. Bu hata genelde tarayıcı’ya yüklediğimiz vpn eklentileri veya proxy bağlantısı kullanıyorsanız bu sorun bağlantı hatası vermektedir.

dns probe finished no internet hatası bazen ise, ağ kartlarından da oluşabilmektedir. Bu nedenle dns probe finished no internet hatası çözümü için sizlere vereceğim konu başlıklarını ayrı ayrı uygulayarak çözmeye çalışalım. 

dns probe finished no internet hatası nasıl çözülür?

this webpage is not available ( dns probe finished no internet ) hatası için vereceğimiz sorun çözüm yönergeleri aşağıda adım adım deneyerek nasıl çözülür? ile deneme yaparak çözmeye çalışacağız.

  • Bağlantı kurmaya çalıştığınız site yerine farklı bir siteyi açmaya çalışınız, eğer farklı bir site açılıyorsa ilk baştaki sorun bağlantı kurmaya çalıştığınız sitenin sunucularında bir sorun olabileceğidir. Fakat diğer siteye de bağlantı kuramıyorsanız o zaman sorun internet bağlantıları ile ilgili olacaktır.
  • Kullandığınız internet bağlantısına farklı bir cihaz ile bağlanmaya çalışınız, eğer farklı bir cihaz ile bağlantı kuruyorsanız , bilgisayarda veya bağlantı kuramadığınız cihazın ağ kartında bir sorun var demektir. dns probe finished no internet çözümü için bu iki konu sadece hatanın tespiti için yapılmaktadır.
  •  dns probe finished no internet sorunu için şimdi çözüm nasıl sağlanır bunları vermeye çalışalım. Tarayıcılarda vpn eklentisi kullanıyorsanız bu eklentileri kaldırın, veya proxy ile bağlantı kuruyorsanız normal bağlantı yöntemini deneyiniz.
  • farklı bir dns adresi ile bağlantı yapmaya çalışınız , dns adresi değiştirin farklı güncel dns adreslerini internet üzerinden bulabilirsiniz. dns adresi nasıl değişir? bilmeyenler için video izleyerek uygulayabilirsiniz.

  • Adsl Modem bağlantılarını kontrol ediniz, üzerinde ışıkları kontrol ederek bağlantı sorunu olup olmadığını kontrol ediniz. Kullanıcı adı ve şifresini kontrol ediniz, gerekirse modemi reset atın ve yeniden yapılandırın.
  • Bunun dışında bilgisayara yüklediğiniz programlar bağlantı sorunu yaşatabilir. Son yüklenen bir program var mı? bunu kontrol ediniz eğer öyle bir program varsa bunu kaldırın tekrar deneyin.
  • Bilgisayarda kullandığınız güvenlik duvarı ( freewall ) veya antivirüs yazılımı bağlantınızı kesebileceğini, engelleyebileceğini unutmayın bu durumda engellenen kaynakları kontrol ederek böyle bir erişim engelli varsa bunu kapatın veya erişim izni veriniz.
  • ip çakışması nedeniyle bazen dns probe finished no internet hatası yaşanabilmektedir. bu nedenle ip atamasını elle tekrar aldırmayı çalışınız. bunun için win+r tuş yardımı ile çalıştır penceresini açın ve cmd.exe komutu ile dos penceresi açınız ve sırasıyla şu komutları yazınız. 
  1. ipconfig / release ( mevcut ip adresini boşa çıkarıyor )
  2. ipconfig / renew ( yeniden ip adresi almasını sağlıyor )

dns probe finished no internet sorunu yukarıda verdiğimiz çözüm adımları sorunun giderilmesini sağlamak olacaktır. Bu sorun ile ilgili eğer sorun hala devam ediyorsa, kullandığınız internet servis sağlayınız ile irtibata geçerek arıza kayıt oluşturun. 

Arama Tags & Etiket ;

dns probe finished no internet sorunu çözümü, dns probe finished no internet çözümü, dns probe finished no internet Windows 10, dns probe finished no internet Windows 10, dns probe finished no internet Windows 8.1 , dns probe finished no internet error, dns probe finished no internet problem, dns probe finished no internet çözüm, dns probe finished no internet arızası

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın