Sponsorlu Bağlantılar

disk seri numarasını değiştirme

1.751 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda harddisk seri numarası nasıl değişir konusunda sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız. Bu disk serial numarası değiştirme ihtiyacı neden doğmaktadır, ne için değiştirilir?

Bazı oyunlarda Teamspeak 3, Knight Online Pvp, PunkBuster gibi oyunlarda hileye karşı donanımların seri numaralarına ban atılmaktadır. Buda bu oyunlara girerek oynamanızı engellemektedir. Bunun için oyun hilesi yaparken bir kez daha düşünmenizi tavsiye etmekteyiz.

Peki bu tür oyunlardan ban hdd ban yediniz bunun için ihtiyaç duyulan şey sabit disk serial numara değiştirmek olacaktır. Acaba bunun için seri numarası değişir mi?

HDD’NİN SERİ NUMARASINI DEĞİŞTİRME

Bilgisayarda yüklü diskinizin seri numarasını değiştirmek için üçüncü parti yazılımlarla bunu yapmak mümkündür. Fakat sadece yazılımsal olarak değiştirebilirsiniz bu seri numaralar diskin üzerinde etiketinde yazılı olduğunu unutmayın.

Üçünü parti yazılım ile hdd seri numarasını değiştirmek için kullanacağımız programın adı Hard disk Serial Number Changer bu yazılım sayesinde sabit diskinizin seri numarasını farklı bir numara ile değiştirerek oyunlarda yediğiniz banı kaldırmanız mümkündür.

Online oyunları kandırmak için geçici disk numarasını değiştirmek için kullanılan HDD spoofer gibi programlarda mevcuttur. Bunun internet üzerinden araştırma yaparak daha net kullanım kılavuzunu bulabilirsiniz.

HARDİSK SERİ NUMARASI NASIL ÖĞRENİLİR?

Bilgisayarda mevcut diskinize ait seri numarası öğrenmek aslında çok kolaydır. Bunun için cmd komutu içinizi görecektir. Program kullanmadan bunun nasıl yapıldığını hemen anlatabilirsiniz.

  • Windows Tuşu + R harfine birlikte basın
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “cmd.exe” komutunu yazın ve enter tuşuna basın
  • Karşınıza dos penceresi açılacaktır.
  • Buraya şu komutu yazısınız VOL komutunu yazın ve enter tuşuna bastığınızda Volume Serial Number is FEAD-D5C8 gibi bir numara gelecektir.

TAVSİYE VİDEO;

Bu numara sizin seri numaranızdır diskin seri numarasını değiştirmeden önce öğrendikten sonra disk numarasını değişip değişmediğini kontrol edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın