Sponsorlu Bağlantılar

Android uygulamaların adını değiştirme

2.045 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Android cihazlara yüklenen uygulamaları yeniden adlandırma veya diğer adıyla uygulamanın adını değiştirme konusunda sizlere bu yazımızda nasıl yapılır, nasıl yapılmış tarzında isimlendireceğiz.

Telefon veya Tablet cihazlara uygulamaları store üzerinden indirerek kurulumu yapılmaktadır. Bu yüklenen uygulamaların telefon üzerinde denetim masasında görünen adını yazılımı geliştiren uygulama sahipleri nasıl görüneceğini belirtmektedir.

Bu uygulama isimlerini normal şartlarda değiştirmek mümkün değildir. Fakat merak kullanıcılar veya farklılık olsun adına Android uygulama ismini değiştirmek isteyen kullanıcılar mutlaka olacaktır. Bizde bunun için bu Android uygulama adını yeniden adlandırmak için nasıl yapılacağına dair sizlere bilgi vereceğiz.

ANDROİD UYGULAMA ADI NASIL DEĞİŞİR

Telefona herhangi bir uygulama indirdiğiniz ve bu uygulamanın adını farklı bir isimle değiştirmek istiyorsunuz bu uygulamanın ne tür bir uygulama olduğunun bilinmesini istemiyorsunuz. Böylece arka planda çalışsa da bilinmemesi için Android uygulamanın adı değiştirmek için üçüncü parti bir yazılım kullanacağız.

Yeniden adlandırmak, yeniden isim vermek için kullanacağımız üçüncü parti uygulamanın ismi Nova Launcher dır.

Bize saten bu uygulama için Nova Launcher nedir ve Nova Launcher ne işe yarar konusunda sorularda gelmektedir. Buradan bu sorulara da cevaplar vermeye çalışmış olduk.

NOVA LAUNCHER NEDİR?

Bu uygulama çok yönlü masaüstü, ana ekran uygulama adı değiştirme için tasarlanmış bir uygulamadır. Bunu Google Store üzerinden indirerek telefona kurabilirsiniz.

Özel simgeler, Gece Modu, Karanlık Tema, Yedekleme ve Geri yükleme gibi birçok işlevi desteklemektedir. Bu uygulamayı indirmek için “https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher&hl=en_US” adresi üzerinden veya Google Play Store üzerinden Nova Launcher kelimesi ile aratarak bulabilirsiniz. Bu uygulamayı Android cihazınıza kurduktan sonra uygulamaları yeniden isimlendirebilir, adını değiştirebilirsiniz.

Yukarıda ana ekranda istenilen uygulamaların adını Nova Launcher ile uygulama adı değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu uygulamayı kullanmak oldukça basittir. Bununla ilgili olarak uygulama adını nasıl değiştireceğiniz hakkında videolarda internette yer almaktadır.

Uygulamayı değiştirmek istediğinizde uygulama üzerine gelerek parmağınızla bastırarak ismini değiştireceğiniz bir pencere açılacak ve yeniden adlandıracaksınız.

TAVSİYE VİDEO;

İşlem bu kadar kolaydır. Bu konumuzda Android uygulama adını değiştirme işleminin nasıl değişir, nasıl yapılır tarzında destek vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden sorularınızı tarafımıza gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın