Sponsorlu Bağlantılar

{Detaylı} google reklam verme

688 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bir siteye girdiğinizde girmiş olduğunuz sitenin yerleşim yerine göre değişken olarak reklam bannerleri dikkatinizi çekmiştir. Sizinde bir siteniz var veya bir işletmeniz , ürün imalatı , ürün tanıtımı , ürün satışı , bir etkinlik için reklam vermeyi düşünüyorsunuz. Bunun için reklam nasıl verebilirim? gibi bir arayış içine girebilirsiniz.

Ürün tanıtımı için en etkili yol reklam vermektir bunun için ise en etkili yol internet reklamlarını kullanmanız olacaktır. İnternet reklamları denildiğinde ise en etkili reklam ağını Google Reklam servisi gelmektedir. Burada hep yayıncı hemde reklam veren olarak çalışabilirsiniz. Bu konumuzda Reklam Yayıncısı olarak nasıl reklam verebilirsiniz bununla ilgili olarak bilgi vereceğim.

Google Reklamı nasıl verebilirim?

Google Reklam Yayınlatmak için birinci adım adwords kayıt olmanız gerekecektir.  adwords ile sitenize yeni ziyaretçiler müşteriler çekebilirsiniz , ayrıca burada reklamlarınızı bölgesel olarak veya küresel olarak yayınlama kriterlerine göre belirleyebilirsiniz.

Örnek yerel bir işletmeniz var Konya’da hizmet vermektesiniz ve reklamları sadece Konya bölgesinde yayınlayarak tanınırlığını artırabilirsiniz.

“adwords” kayıt olmak için “http://www.google.com/adwords/” adresi üzerinden yeni bir kullanıcı kayıtı oluşturabilirsiniz. Bunun için gmail hesabınızın olması yeterlidir.

internet reklamcılığı üzerinden tıklama başına ücret ödeyerek reklamları yayınlayabilirsiniz. Peki reklamlar nasıl yayınlanacak nasıl reklam oluşturacağız .

Reklamları yayınlamak için ilk önce bir ödeme tipi belirlemelisiniz. Faturalandırma ayarları kısmından ödeme yöntemi seçiniz.

adwords ödeme yöntemi

 

Burada internet üzerinden alış verişe açık bir kart numarası girmeniz gerekecektir. Sanal Kart olabilir veya Master , Visa , Amex türü bir kart numarası girerek yayınlanan reklam ödemelerini buradan yapabilirsiniz. Unutmayın bu karttan bir küçük bir ücret çekilir ve geri iade edilir ilk başta onaylamak için.

Yeni Bir Reklam Oluşturmak ;

internet üzerinden reklam vermek için ve yayınlamak için reklam oluşturmak için şimdi aşağıdaki adımları uygulamaya başlayalım.

adwords reklam tipi

 

Kampanya : Adımı ile ilk işe başlayalım. Oluşturacağınız reklamlar nerede gösterilecek? nasıl bir reklam ağında gösterilecek ilk bunu belirlememiz gerekiyor.

Arama Ağı , Görüntülü Reklam Ağı Seçenekleri ile ;

Bu ağı seçtiğinizde google üzerinde arama yaparken arama sonuçlarında görünen reklam türüdür. Ayrıca Görüntülü reklam ağlarında gösterimi yapıldığı için en fazla gösterim yapılan ağdır .

Yalnızca Arama Ağı ;

Bu tür sadece google’da bir şey aramak için arama çubuğuna yazdığınızda arama sonuçları kısmında gösterilen reklamlardır.

arama ağı reklamları

Arama sonuçlarında ön planda çıkan ve yanında Reklam yazısını gördünüz de sadece arama ağı reklamıdır.

Yalnızca Görüntülü Reklam Ağı ;

Bu reklam ağında google iş ortağı olan sitelerde görüntülü reklam ağında gösterimi yapılmaktadır. yani oluşturduğunuz görsel reklam , banner reklamlar yayınlanmaktadır.

Alış Veriş ;

alış veriş yapmak için kullanılan reklam ağıdır. bu ağı kullanabilirsiniz , yani ürün satışlarında bu ağ üstünde seçerek çalışabilirsiniz.

Video ;

Youtube videolarını izlerken gösterim yapılan reklamlardır. Burada banner şeklinde çıkabilir , youtube reklamı vermek istiyorsanız bunu kullanabilirsiniz.

youtube reklam verme

youtube reklam vermek için bu yolu deneyebilirsiniz. şirket , firma tanıtımında etkili olabilir youtube videoları etkili bir yoldur.

Evrensel Uygulama Kampanyası ;

arama ağı , görüntü reklam ağı , ve youtube üzerinden uygulamanızın tanıtımını yapabilirsiniz. Burada uygulama app uygulaması olabilir.

2-Adım ;

Kendinize uygun bir reklam ağını seçiyoruz. Ben kendime göre arama ağında gösterilmesi için bir reklam oluşturacağım. O yüzden “yalnızca arama ağı” bölümünü seçiyorum. ikinci bir sekme açılarak yeni bir pencereye geçiyoruz.

google reklam oluşturma-1

Reklamınız için bir kampanya adı oluşturun , farklı reklam çalışmaları için gerekli olabilir veya kampanya 1 olarak kalabilir fark etmez. yan tarafta hangi tür aramalar sonucundan gösterilmesini istiyorsanız o adımı seçebilirsiniz yani vereceğiniz reklam için arama kriterlerini belirleyebilirsiniz.

Reklamlar hangi cihazlarda gösterileceğini filan buradan belirleyebilirsiniz. Tablet , Masaüstü ve mobil cihazlar için tercihleri Ayarlar sekmesinden değiştirebilirsiniz.

google reklam oluşturma-2

Reklamlarınız nerede gösterilmesini istiyorsanız , tüm ülkeler ve bölgelerde veya sadece Türkiye’de , Türkiye’de sadece bir il , şehir , ilçe , gibi gelişmiş aramalar kısmından seçebilirsiniz.

google reklam oluşturma-3

 

Burada reklamın dil desteği için bir ülke seçebilirsiniz. Default olarak Türkçe gelecektir. Tanıtımını ve arama yapacağınız diller faklı ise ülke değişimi veya birden fazla ülke seçebilirsiniz.

google reklam oluşturma-4

 

TBM ( Tıklama Başı Maliyet ) ile bütçenize göre maliyet seçebileceğiniz ve günlük bütçenizi belirleyebileceğiniz diğer adımdır.

isteğe bağlı olarak reklamlarınız ile ilgili olarak ek bilgileri işleyebilirsiniz. Reklamları genişletildiğinde yani reklam genişlet dediğinizde telefon bilgileri , adres bilgileri açıklayıcı ek bilgiler gibi bilgileri görebileceğiniz bir adımdır tamamen size kalmış bir seçenek bu sayfaya yaptınız ayarları Kaydet ve devam et butonu ile diğer ikinci bir ayara geçebilirsiniz.

3-ADIM ;

reklam anahtar kelimeler

Burada web siteni www.ademocut.com şeklinde girdiğinizde bir tarama yaparak sitenizle ilgili olarak anahtar kelimeleri gösteren bir panel çıkacaktır. Google’da arama kelimeleri hangisi daha fazla ise onları anahtar kelimeler hanesine arada , virgül kullanarak giriniz veya bağımsız istediğiniz kelimelerde görünmesini istiyorsanız o kelimeleri yazınız.

Final Reklam Oluşturma ;

google reklam oluşturma-5

Bu kısımda artık son noktayı koyacağız , reklam oluşturmak için gerekli url adresini ve reklamlarda görünecek şekilde bilgileri girerek nasıl göründüğünü Reklam Önizleme panelinde görebilirsiniz. Oluşturduğunuz reklamı Reklam Oluştur butonu ile kayıt ediyoruz.

google reklam oluşturma-6

 

Oluşturduğunuz reklam kampanyasını inceleyerek kaydet ve bitir ile sonlandırabilirsiniz. Bundan sonra reklamlarınız artık ödeme şeklini tam girdiğinizde reklam yayınlanmaya başlayacaktır.

reklam istatistik ön izleme

 

Oluşturduğunuz reklam kampanyalarını Düzenle kısmından aktif edebilir , durdurabilir ve kaldırabilirsiniz. oluşturduğunuz reklamları artık firma tanıtımı , şirket tanıtımı , ürün satışı , ürün tanıtımı veya yazılımcı iseniz , uygulama tanıtımı yani kısa web sitenizin tanıtımı bile yapabileceğiniz güzel bir reklam yayınlama ürünüdür. Burada size detaylı olarak bu konuyu anlatmaya çalıştım. Aklınıza takılan soruları adwords ekibi olarak 4445671 nolu telefondan ücretsiz olarak yardımcı olacaklardır.

Arama Tags & Etiketler ;

ürün nasıl tanıtılır , firma tanıtımı nasıl yapılır , reklam çalışmaları , google reklamları nasıl verilir , youtubeye reklam nasıl verilir , internetten reklam vermek istiyorum , uygulama yazılımı reklamı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın