Sponsorlu Bağlantılar

Depremde işe yarayan telefon uygulamaları

54 views
Sponsorlu Bağlantılar

Son zamanda İzmir’de yaşanan kötü hadiseler nedeniyle alınacak tedbirler bir kez daha ön plana çıktı. Bizimde bu konumuzda teknoloji üzerine deprem esnasında veya deprem sonrasında Allah göstermesin enkaz altında kalındığında işe yarayacak akıllı telefonlar için mobil uygulamalar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Deprem bölgesinde olan Ülkemizde, risk bölgelerine göre değişmektedir. Akıllı telefonlar da olmazsa olmazlardan yüklü olması gereken deprem uygulamalarını sizler için listeledik. Telefonlarınıza yüklemenizi tavsiye ederek hemen olmazsa olmazlardan deprem anında kullanılan uygulamalar vereceğiz.

AKUT GÜVENDEYİM UYGULAMALASI

Arama Kurtarma Derneği tarafından geliştirilmiş “güvendeyim” uygulaması ile deprem, afetlerde baz istasyonlarını kullanmadan güvendeyim mesajı atabilirsiniz.

Akıllı telefonlarda deprem için kullanılan uygulamalar başında ilk sırada yer almaktadır. Android ve IOS işletim sistemli telefonlar, tablet uygulamalarında kullanabilirsiniz.

Android;https://play.google.com/store/apps/details?id=genel.akut.guvendeyim&hl=tr” adresi üzerinden indirebilirsiniz.

IOS;https://apps.apple.com/tr/app/g%C3%BCvendeyim/id1488896334?l=tr” IOS cihazlar içinde bu adres üzerinden kullanabilirsiniz.

eAfad

Listemizin ikinci sırasında Acil durumlarda yapılan uyarıları bu uygulama üzerinden takip edebilirsiniz. Deprem anında kullanılan mobil uygulamalar listesinden yerini almaktadır.

Bu uygulamayı kullanabilmek için Android ve IOS işletim sistemli cihazlarımıza aşağıda adres üzerinden indirebilirsiniz.

Android;https://play.google.com/store/apps/details?id=com.basarsoft.afaddeprem&hl=tr” adresi üzerinden indirebilirsiniz.

IOS;https://apps.apple.com/tr/app/eafad/id1450152469” adresi üzerinden Apple cihazlarınıza indirebilirsiniz.

ISLIK SESİ UYGULAMASI

Deprem olduktan sonra en kaz altında sesinizi duyurmak için ıslık sesi çıkaran uygulamalar popüler oldu. Bunun için bu uygulamayı telefona mutlaka indirmenizi tavsiye etmekteyiz.

Bu uygulamayı Android cihazlar için “https://play.google.com/store/apps/details?id=cls.jackalapps.whistlesounds” adresi üzerinden indirerek telefonunuza kurunuz.

DEPREM BİLGİ SİSTEMİ

Yardımcı ek uygulamalar arasında anlık deprem bilgilerini takip etmek için kullanabileceğiniz uygulamalar arasında “Anlık Deprem Bilgi Sistemi” uygulamasını kullanabilirsiniz.

Android;https://play.google.com/store/apps/details?id=dbs.uygulama&hl=tr” uygulamasını indirebilirsiniz.

IOS;https://apps.apple.com/tr/app/deprem-bilgi-sistemi-3-0/id1458673806?l=tr” adresi üzerinden de Apple cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Bu konumuzda deprem uygulamaları, depremde kullanılan uygulamalar Android ve İOS işletim sistemli İpad, İphone cihazlar için uygulamalardan olmazsa olmaz, gerekli uygulamaları vermeye çalıştık.

TAVSİYE VİDEO;

Konumuz ile ilgili olarak sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

ARAMA KELİMELERİ;

Depremde kullanılan uygulamalar

AFAD Deprem uygulaması indir

Akut Güvendeyim Uygulaması Android

Akut Güvendeyim Uygulaması İOS

Deprem uygulaması Android

Deprem uygulaması Android Türkiye

Deprem uygulaması Android indir

Deprem uygulaması İOS indir

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın