Sponsorlu Bağlantılar

DDOS Nedir & Nasıl Engellenir?

727 views
Sponsorlu Bağlantılar

DDOS Nedir?

Distributed Denial of Service kelimesinin kısaltılmış ismine DDOS denir. Türkçe karşılığı ise “Dağıtık Hizmet Engelleme” anlamına gelmektedir. Distributed Denial of Service Attack olarak veya Ddos saldırısı olarak genelde site sahipleri bilmektedir. Biraz daha açarsak günümüzde Anonymous ve RedHack kullandıkları bir metot olarak bilgisayara veya bir sisteme saldırılar yaparak sistemi elde etmek veya çökertmek için kullanılan bir hack yöntemidir.

DDOS Saldırısı ilk önce tek bilgisayar ile başlar daha sonra şiddetini artırarak başka bilgisayarı’da bu saldırıya katarak artırır , eğer bir bilgisayar ile saldırı olmuş olsaydı bunun için filtreleme yaparak bunu engelleyebilirdik , ama birden fazla hatta onlarca Zombi Bilgisayar kullanarak saldırıları yapabilir. Her an sizin bilgisayarında bir zombi bilgisayar olma durumu söz konusudur , bilgisayara bulaşan bir trojen virüsü ile bilgisayarınız sizin haberiniz olmadan zombi bilgisayara dönüşerek yasal olmayan işlerde herhangi bir saldırıda kullanılabilir.

ddos saldırı

DDOS Kullanılan Araçlar

Ddos saldırılarında en çok kullanılan araçlardan biri’de Stacheldraht dir. karşı bilgisayarın açıklarını bularak uzaktan bağlanabilen programların çalışmasını sağlayan bir casus araçtır.

DDOS Saldırıları Nasıl Engellenir?

ddos karşı önlem nasıl alınır , ddos saldırıları nasıl engellenir? , bu saldırılarda zombi bilgisayarlarda devreye gireceği için saldırı kaynağının bulunması biraz imkansız gibi bir şeydir. tür saldırılar professionel olduğu ve bireysel bilgisayarlara saldırınız uğraşılmaması göz önüne alınmalıdır. Bu yüzden büyük ağ sistemleri , bankalar , kamularda ağlara güvenlik hizmeti veren professionel şirketler ile iş ortaklığı yapılmalıdır.

Orta ölçekli saldırılar için , Firewall kullanarak ip engellemeler yapabiliriz , Cpanel kullanıyor iseniz dizin şifreleme yapabiliriz.

http://www.r10.net/site-guvenligi-amp-saldirilar/896118-orta-derece-dos-ddos-engelleme-metodlari.html‘ adresiden daha geniş açıklama umarım yardımcı olacaktır.

Ayrıca Dijital Saldırı Haritası ‘http://www.digitalattackmap.com/’ adresin inceleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın