Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} usb mouse ışığı yanıyor ama çalışmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda sorunlar yazılımsal veya donanımsal olmak üzere iki farklı şekilde ayırabiliriz. Bu konumuzda çözüm için ele alacağımız konu mouse ( fare ) ışığı yanıyor ama çalışmıyor , takılıyor gibi karşılaşılan hata için nasıl bir çözüm yolu arayacağız? bununla ilgili bilgi vermek istiyorum.

Herhangi bir oyun oynarken veya bir site üzerinde sörf yaparken takılmalar yaşanabilir veya program çalıştırırken kullanırken yaşanan takılmalar can sıkıcı olabilmektedir. Herhangi bir arıza olup olmadığını veya yazılımsal sorun olduğunu anlayamayız. Bu konumuzda çözüm yolu aramaya başlayalım.

ışığın yanması ama imlecin çalışmaması neden kaynaklıdır? Bu sorun herkes tarafından rastlanabilecek bir durum olduğu için şimdi çözüm yolunu vermeye çalışacağım.

fare yapısı

Çözüm Adımları ;

1 – Bilgisayarda Aygıt Yöneticisi üzerinden “Fare ve Diğer işaret aygıtları” bölümünden fare ile sağ tuş yaparak bu donanımı kaldırın ve ardından değişiklikleri tara diyerek yeniden bu donanımı bulmaya çalışarak onarmaya çalışalım.

2 – Kablosuz fare kullanıyorsanız pil durumlarını kontrol edelim zayıflamış pil iletişimi sağlamayacaktır

3- Farklı bir Fare ( mouse ) kullanın diğer mouse arızalı olabileceği için çalıştırmaya bilir. Arızanın nereden olduğunu bulmaya çalışın.

4- Usb bağlantı mouse bir çevirici ile PS/2 ile bağlamayı deneyin.

5- Windows Update güncellemelerini yapmayı deneyin , yazılım güncellemesi nedeni ile sorun çözülebilecektir.

6- Kablosuz Mouse için mouse Açma-Kapama butonu OFF durumuna alın ve  pilleri takın ve farenin orta ve sağ tuşuna basılı tutularak Açma-Kapama butonunu ON durumuna getirip birkaç saniye bekleyin, Tuşlardan elinizi çekin sonra USB Alıcıyı bilgisayarınızın USB portuna bağlayın . Bu şekilde Mouse ve USB Alıcı otomatik olarak eşleşecektir.

Arama Tags & Etiket ;

fare ışığı yanıyor ama çalışmıyor çözüm , mouse ışığı yanıyor ama çalışmıyor , farenin ışığı yanıyor ama görmüyor , Windows 10 , Windows 7 , farenin ışığı yanıyor lakin çalışmıyor , mouse görmüyor ,

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Çözüm} usb mouse ışığı yanıyor ama çalışmıyor (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. aga fare hıper x-40s kablolu sımdı wındows uptadeyi yaparken hata verıyor dıgerlerını denedım olmadı son cozum updatediydi fakat hata verıyor guncellestırılemedı dıye

  2. Logitech G102 mouseum var çalışıyordu Başka bi bilgisayarda da çalıştı sonra uygulamasını yükliyim dedim kendi sitesinden yüklendi kurdum ve mouse gitti ışığı mavi yanıp sönüyor napmam gerek lütfen ardımcı olun

  3. Mouse çalışmadığı için hiç bir yere giriş yapamıyorum o yüzden bu adimlarida uygulayamiyorum napabilirim yardımcı olursanız sevinirim

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın