Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüm ] Sorun Bildirdiğinden Windows Bu Aygıtı Durdurdu. (kod 43)

21.388 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda Kullanmış olduğunuz Ekran kartından kaynaklı olarak Veren Hata sonucu Aygıt yöneticin de sarı ünlem olarak görünen ve  “Sorun Bildirdiğinden Windows Bu Aygıtı Durdurdu. (kod 43)”  sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Peki Kod 43 hatası neden kaynaklı olabilir ?

Sürücü kaynaklı , Ekran Kartı ve Usb kaynaklı olarak sorunlardan kaynaklı olarak Windows Bu Aygıt Durdurdu ( Kod 43 ) hatası sorunları ile karşılaşılır.

Kod 43 yani Sorun Bildirdiğinden Windows Bu Aygıtı Durdurdu sorunu nasıl çözülecek ? Bu hata İnternet üzerinden araştırdığınızda bir çok çözüm yolu sunulmuş bununla ilgili olarak Aşağıdaki Çözüm yollarını deneyelim?

 

* Win + R Çalıştır Penceresini açıyoruz
* Regedit komutunu yazıp enter tuşuna basınız
* Aşağıdaki adımları izleyiniz.
* HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UsbStor klasörünü buloruz.Sağdaki Değerlerden
* ErrorControl üzerine gelip fare ( Mouse )  sağ tuşu tıklıyoruz ve Değiştir diyoruz.
* Buradaki değer verisini 3 Tabanı 16 olarak değiştiriniz.

* Bilgisayarım/C/Windows/System32/Driverstore/Filerepository/usbstor.inf klasörünü bulup açınız.
* Usbstor.inf klasöründen iki tane var bu klasörlerin sonlarında karışık harfler yazılar var Bu dosyanın en güncel tarihli olanını bulun.
* Güncel Klaösürünü açınız.Bu klasör içinde Bulunan usbstor.inf ile usbstor.pnf dosyasını
* Bilgisayarım/C:/Windows/inf klasörüne kopyalayın.
* Daha sonra bilgisayarımıza yeniden başlatıp tekrar bir gözden geçiriniz

Windows Fix http://support.microsoft.com/mats/hardware_device_problems/” adresi üzerinden kullanarak bilgisayarınızdaki dosyaları düzeltmeyi deneyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[ Çözüm ] Sorun Bildirdiğinden Windows Bu Aygıtı Durdurdu. (kod 43) (5 Yorum)

Yorum Yaz

  1. bende 1 tane “usbstor.inf” klasörü var ve içinde “usbstor.inf” yok sadece “usbstor.pnf” var

  2. Bilgisayarımda ana kart değişikliği yaptıktan sistemlerim yükselince Windows n 10 64 beat sistem kurdum ve sonra bu sorunu yaşamaya başladım. internette bulduğum tüm çözümleri denedim kesinlikle çözemedim . sistemim çok iyi olmasına karşın Windows 10 32 beat kurarak denediğimde bu hatanın kaybolduğunu gördüm. ve şu an 32 beat sistem kullanıyorum ve hatam yok .

    Bu sorunu yaşayan arkadaşlar 32 beat sistem ile bu sorunu yaşamıyorlar ise sorun Windows kaynaklı. öncelikle bunu tespit etmek gerekir bence. şimdi ben yeni bir yama ile sorunun çözümleneceğini umuyorum .

  3. Ben de bir çok tavsiyeyi denedim zaten bir çoğu aynı içeriği sunuyor ama çözüme ulaşamadım bazı sayfalarda mause da oldu usb girişi yarım taktım oldu gibi şeyler gördüm onu bile denedim ancak cözülmedi garip olan benim sorunum da mause dan kaynaklıydı aktif olarak kullanıyordum bilgisayar dan 5 dk lığına uzaklastim ve geldiğim zaman mause hata veriyordu ayrıca virüs korumasına sahibim bozuk dosya taraması virüs taraması vs. Hep yaptım ancak hala aynı ve birde yeni taktigim her mause da sorun yine tekrarlandi mause u degistirmek de çözüm olmadı… umarım yardım edebilecek birisi vardır.

  4. mouse umu çalıştırmka için bunu yapmayı denediğimde HKEY_LOCAL herne şeyse o yoktu ne yapıcam ben şimdi

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın