Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüm ] Reboot and Select Proper Boot Device Hatası

2.133 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda  Reboot and Select Proper Boot Device hatasının nasıl çözüldüğü hakkında bilgi vereceğim. ilk önce bu hata neden alınır bunun hakkında kısa bir bilgi veriyim . Bilgisayarınıza yeni bir Ham Sabit disk ( HDD ) aldığınız zaman bir işletim sistemi yüklemek gerekecektir.

Eğer Bilgisayarınıza ilk defa bir İşletim Sistemi yükleyecekseniz ve Bilgisayarınıza yükleme kurulum CD taktık dan sonra Cd üzerinden Boot etmiyor iseniz  Reboot and Select Proper Boot Device hatasını alırsınız.

Reboot and Select Proper Boot Device hatası

 

Reboot and Select Proper Boot Device hatasının çözümü ise oldukça basittir. Bunu Nasıl Çözeriz . Bunun için Bilgisayarımızın ilk açılışını yani Boot Cd üzerinden seçerek yeni bir işletim sistemi kurmak için devam edebiliriz.

Bilgisayarınız Cd üzerinden Nasıl Boot edildiğiniz ise Bios ayarları üzerinden yapacağız. Bunun Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz. Bios girmek için bilgisayar anakartının marka modeline del , f2 , esc tuşları yardımı arayüzüne giriyoruz.

Boot Bölümünden Cd / Dvd kısmı üzerine gelerek F5 veya F6 tuş yardımı ile ilk sıraya çıkarıyorsunuz yani bilgisayarın Cd den başlamasını boot olması ayarlıyoruz.

reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key böylece seçili bir medya ile bilgisayarınızı boot etmiş olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[ Çözüm ] Reboot and Select Proper Boot Device Hatası (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhaba , ben bu hatayı 1. Boot deviceyi Windows boot manager yaparak çözdüm yani hdd 2.boot ta iken oldu bende şaşırdım:D

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın