Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} page_fault_ın_nonpaged_area hatası

553 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Hasan

Soru Gönder : Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum , bendeki sorun page_fault_ın_nonpaged_area hatası , bu hatayı aşağı yukarı bir aydır alıyorum . page_fault_ın_nonpaged_area nasıl çözerim yardım ederseniz sevinirim.

Page_Fault_in_Nonpaged_Area

 

Bilgisayarınızda Page_Fault_in_Nonpaged_Area Mavi Ekran hatası , genelde donanım arızaları nedeni ile , yanlış sürücü yüklemeleri kaynaklıdır. Bu sorunu çözümü en pratik olarak çözebilmek için aşağıdaki çözüm adımları takip edebilirsiniz.

* Bozuk Ramler sorun yaşatabilir , Bunun için bilgisayarınızda ram ve ram slotlarını kontrol ediniz , teker teker ramleri yuvalarından sökün ramlerin slotlara giren yerini silgi ile temizleyin , ram slotlarını tozlu veya kirli ise temizleyin ve Ramleri slotlarına iyi bir şekilde oturtun. Bozuk Ramleri kontrol için MemTest ile kontrol ediniz.

* Harddisk , Ekran kartı gibi donanım parçalarının bağlantıları iyi olmuş mu , olmamış mı kontrol ediniz , bağlantı yerleri tam oturmamış ise sorun yaşatabilir.

*  Bilgisayarınızda yeni Windows Güncellemesi yaptıktan sonra bu page_fault_ın_nonpaged_area sorunları ile karşılaşıyor iseniz sistem geri yüklemesi yapınız.

sistem geri yüklemesi nasıl yapılır?

* Bilgisayarınıza ekran kartı veya herhangi bir program yüklerken yanlış bir sürücü yüklemeniz halinde bu sorunsalı yaşatacağı için bilgisayarınızda yüklü eski sürücüleri kaldırmanızı tavsiye ederim ve güncel sürücüyü yeniden yükleyin. Eski sürücü Nasıl Kaldırılır? hemen öğren..!

 

* Bilgisayarda mavi ekran hataları için minidump dosyasını kontrol ediniz , mavi ekran – bluescreen hatalarından kaynaklı olarak  page_fault_ın_nonpaged_area sorunun nereden kaynaklı olduğunu bu dosya içerisine yazacaktır sizde bu belirtiğim çözüm yolunun dışında başka hatalar var ise buna göre bir çözüm yolu aramanız gerekecektir. O yüzden Minidump Dosysı Nasıl Açılır Konusunu inceleyiniz.

Arama Tags & Etiket ;

page_fault_ın_nonpaged_area Windows 7 , page_fault_ın_nonpaged_area Windows 10 , page_fault_ın_nonpaged_area nasıl çözülür , page_fault_ın_nonpaged_area mavi ekran , page_fault_ın_nonpaged_area bluescree , ntoskrnl.exe hatası , nasıl düzeltilir , hata ve çözümü

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın