Sponsorlu Bağlantılar

araxi.org nasıl kaldırılır?

3.960 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yönlendirme Sayfasını  AdwCleaner Programını indirerek temizlemeyi aynı zamanda Program kurmadan nasıl kaldıracağımızı anlatacağım. İlk önce konuya geçmeden bu yönlendirme sayfası hakkında bilgi vereceğim. Araxi.org Bedava ( Free ) indirdiğiniz – Demo programlardan  bilgisayarınıza bulaşarak web tarayıcılarınızın ayarlarını değiştirerek istemeden Araxi.org sayfasına yönledirmeyi sağlamaktadır. 

Bilgisayarımıza AdwCleaner Programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indiriyoruz.  Bu programı bilgisayarımızı kurduk dan sonra çalışan tüm programları kapatıyoruz ve Adwcleaner programını çalıştırıyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Programı açıyoruz SCAN butonu bastık dan sonra bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattıkdan sonra zararlı girdileri göreceksiniz araxi.org ile ilgili gidileri işaretleyerek Clean ile bu girdileri siliyoruz. ve Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

 

Bilgisayarımızı yeniden başlattıkdan sonra Masaüstündeki Explorer-Chrome-Mozilla  kısayollarının Özellikler bölümüne girerek “http://www.araxi.org URL’sini siliyoruz.

Resimdeki işaretli olan url siliyoruz.  Bu url’leri tüm tarayıcıların özellikler bölümümden siliyoruz. Daha sonra Tarayıcıların Ana Sayfalarını google.com yada istediğimiz bir siteye ayarlayarak bu sayfadan kurtulmuş oluyoruz.

NOT : Bilgisayarımıza program kurmadan bu sayfayı Kaldırmak için Aramasayfam.com için hazırladığım video aynen araxi.org için uyarlayabilirsiniz.

araxi.org kaldırma, konusunda sizlere yardımcı olmaya çalıştık, bu yönlendirme sayfası tarafından sorularınızı yorumlar bölümünden gönderebilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

araxi.org nasıl kaldırılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Dediklerini yaptım fakat windos yeniden başlattığımda explorer ekrana geliyor ve bu site açılıyor yine chrome açıyorum yine bu site anasayfa olmuş.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın