Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüm } Android Auto bir hatayla karşılaştı | İletişim Hatası 16

118 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda benimde başımdan geçen sorunun çözümünü sizlerle paylaşacağız. Daha öncelerinde İphone cihaz kullanırken arabam seat leon full link kullanırken sonradan Xiaomi geçtiğimde karşıma çıkmıştı.

İlk önce orijinal kablo kullanmadığım için Seat Leon Android Auto kullanırken sık sık bağlantı kopması nedeniyle orijinal kablo kullanarak bu sorunu çözmüştüm. Fakat karşımıza farklı bir sorun çıktı. Bu sorunda Android Auto bağlanamıyor iletişim hatası 16 olarak kırmızı ekran da bir uyarı mesajı çıkmaktadır.

Bu pencerede karşınıza şu şekilde uyarı mesajı çıkarak Xiaomi ile Android Auto bağlantı sorunu yaşamaya başladım.

Android Auto bir hatayla karşılaştı ( iletişim hatası 16 – bir sorun oluştu, Güvenli olduğunda telefonunuzun fişini çekip tekrar takın. )

Yukarıda uyarı mesajını aldığınızda aslında sorun, hatanın çözümünü ilk başta kablodan kaynaklı olduğu düşünülüyor.

Aslın sorun kaynağı Xiaomi özelliği olan çift uygulamalar aktif olarak kullanmaya başladığınızda yaşandığının farkına varacaksınız.

ANDROİD AUTO BİR HATAYLA KARŞILAŞTI SORUNU ÇÖZÜMÜ

Android Auto ile telefon arasında bağlantı kuramıyor sorun yaşıyorsanız “iletişim hatası 16” uyarı mesajı alıyorsanız yapmanız gereken çift uygulamalar özelliğini kapatmanız olacaktır. Böylece Android Auto bir hatayla karşılaştı problemi kendiliğinden düzelmiş olacaktır.

ÇÖZÜM;

Sizin de karşınıza yukarıda gibi kırmızı pencere açılır ve Android Auto bir hatayla karşılaştı. İletişim hatası 16 bir sorun oluştu, güvenli olduğunda telefonunuzun fişini çekip tekrar takın mesajı geldiğinizde şu şekilde adımları takip ediniz.

  • Ayarlar
  • Uygulamalar
  • Çift Uygulamalar
  • Sağ üst köşede ( çark işareti )
  • Çift uygulamaları silin
  • Telefonunuz yeniden başlayacaktır
  • Böylece Android Auto ile telefonunuz sorunsuz bir şekilde tekrar bağlanacaktır.

Bu konumuzda Android Auto bir hatayla karşılaştı, iletişim hatası 16 sorunu çözümü için bilgi vermeye çalıştık. Yaşadığınız başka sorunlar için sayfamızın yorumlar sekmesini kullanarak bizimle problemlerinizi, hatalarınızı paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın