Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] zzsearch.net sayfası nasıl silinir?

900 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan yönlendirme sayfası olan zzsearch.net i AdwCleaner programı ile kaldıracağız. bu işleme başlamadan önce bu sahte arama motorları hakkında bilgi vereceğim. Bu sahte arama motorları bilgisayarımıza indirdiğimiz deneme yazılımları yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar.

Bulaştığı an itibari ile bilgisayarın internet tarayıcılarını etkileyerek sizi bu sahte arama motorlarından arama yapmaya zorlarlar.Şimdi gelelim bu arama motorlarını nasıl kaldırırız.

1- Yöntem ; Program kurmadan kaldırma ;

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen zzsearch.net için uyarlayabilirsiniz. sadece yapmanız gereken aramasayfam yerine zzsearch.net yazıp uyarlamanız olacaktır.

2-Yöntem Program kurarak kaldırma ;

Başta dediğimiz gibi bilgisayarımıza Adwcleaner programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirin ve kurunuz.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza indirip kurduğumuz adwcleaner programını çalıştırmadan önce diğer çalışan tüm programları kapatarak adwclaner programı ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı taratıkdan sonra zzsearch.net  ile ilgili tüm zararlı girdileri işaretliyoruz ve siliyoruz. bu silme işleminden sonra bilgisayarımız resetliyerek yeniden başlayacaktır.

adw

 

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra yüklü tüm tarayıcıların özellikler bölümüne girerek http://www.zzsearch.net  uzantısını kaldıracağız.

speed find arama motorunu kaldırma

 

yukarıda işaretli link gibi http://www.zzsearch.net uzantısını tüm tarayıcılardan siliyoruz. bunu tüm tarayıcılarda yapıyoruz.

Daha son olarak Tarayıcıların ana sayfalarında zzsearch.net ayarlı ise bunları google yada istediğiniz bir sayfaya ayarlayın. Kolay gelsin…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın