Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] zensearch.com sayfası nasıl silinir?

279 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu yönlendirme sitesini AdwCleaner Programı ile Kaldıracağız. Bu işe başlamadan önce bunun hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

Bu gibi siteler Demo veya Ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bilgisayarınıza bulaşarak Web Taracılarımızın Yapısını değiştirerek bu sahte arama motorlarına yönlendirir ve bunu kullanmamızı zorlarlar. ileri ki zamanlarda bilgisayarın yavaşlamasına kadar gider.

Bu yönlendirme sitelerini nasıl kaldıracağız. ? iki türlü kaldırmayı deneyeceğiz.

1- Programsız Kaldırma ; 

daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izliyerek aynen zensearch.com için uyarlıyabiliriz. Metod Aynıdır sadece yapmamız gereken aramasayfam.com yerine  zensearch.com yazmanız yeterli olacaktır.

 

Program Kurulumu Yapıp Kaldırma ;

Başta dediğimiz gibi AdwCleaner Programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indir ve   kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

bilgisayarımıza kurduğumuz AdwCleaner Programı ile bilgisayarımızı taratmadan önce çalışan diğer programları kapatıyoruz ve taratma işlemine başlıyoruz.

adwcleaner scanner

 

 

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra zensearch.com ile ilgili tüm girdileri işaretleyip Siliyoruz. bilgisayarımız yeniden resetlenip başlıyor.

Bilgisayarımız yeniden başladıkdan sonra Masa Üstünde Bulunan Web Tarayıcılarımızın (yüklü Olan) Özellikler Bölümüne girerek Hedef kısmındaki http://www.zensearch.com  uzantısını siliyoruz.

adw

 

Bilgisayarımızın Tarayıcıların tek tek özellikler bölümüne giriyoruz.

removal zensearch

 

Resimdeki görüldüğü gibi işaretli olan Url ordan siliyoruz. Bunu tüm taracılarımız için yapıyoruz.

Daha Sonra bilgisayarımızdaki yüklü tarayıcıların Ana Sayfalarındaki Ana sayfa ayarı zensearch.com ise bunu google yada bir başka sayfaya ayarlayarak işlemi tamamlıyoruz. Kolay Gelsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın