Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] yaimo.com arama motorunu nasıl silinir?

247 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen bu arama motorunu AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Yaimo.com gibi arama motorları bilgisayarımıza deneme yazılımları yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcılarımızı etkiler siz tarayıcılarımızı açtıkça bu arama motorlarını kullanmaya zorlanırsınız. bu zamanla bilgisayarınızın yavaşlamasına kadar sebep olur.

Peki Bu arama motoru nasıl kaldıracağız. bunun için aşağıdaki adımları izleyen.

1-Adım :

Bilgisayarımızın Registry Kayıtlarını temizleyeceğiz. Bunun için daha önceden hazırladığım video izleyerek aynen Yaimo.com arama motoru için uygulaya bilirsiniz. Uygulama metod aynıdır.

2-Adım :

Konu başında dediğim gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bilgisayarımıza AdwCleaner programı kurduk dan sonra diğer çalışan programları kapatarak taratma işlemine başlayalım.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımızı AdwCleaner programı ile taratmak için Scan Butonu ile işe başlayalım.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra Yaimo.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz.

adw

Bilgisayarımızı zararlı kodlardan kurtardık dan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak bu işlemden sonra bilgisayarda yüklü tarayıcıların ( Mozilla-Explorer-Chrome-Yandex ) bunların Özellikler kısmına giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek Resimde olduğu gibi Özellikler kısmındaki HEdef bölümünde http://www.Yaimo.com uzantısını Tüm tarayıcıların özellikler kısmından kaldırıyoruz. Son olarak ise Tarayıcıların Ana Sayfa Ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın