Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] www-search.net arama motorunu kaldırma

290 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını etkileyen bu sahte arama motoru www-search.net ‘ni  AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu konuya başlamadan önce kısa bir bilgi vermek istiyorum. Bilgisayarımızın tarayıcısını etkileyen bu sahte arama motoru bilgisayarımıza Deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar. Bilgisayarımıza bulaşan bu www-search.net arama motoru tarayıcıyı her açtığınızda bu arama motorunu kullanmaya zorlar. Bu sahte arama motoru www-search.net nasıl kaldırabiliriz ?

www-search.net arama motorunu iki yol ile kaldıracağız . Registry kayıtlarını temizleyerek diğeri ise adwcleaner programı kaldıracağız. Şimdi Gelelim bu adımların hangi size uygunsa kaldırabilirsiniz.

1-Adım :

Daha önceden arama sayfam için hazırladığım video izleyerek aynen www-search.net arama motoru içinde uygulaya bilirsiniz.Uygulama metod aynıdır.

2-Adım :

Konu başında dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programı ile kaldırmayı deneyeceğiz.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza kurduk dan sonra bilgisayarımızı Scan butonu ile tarama işlemine başlıyoruz.

adwcleaner scannerBilgisayarımızı tarattık dan sonra Bilgisayarımızda www-search.net ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz.

adw

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra bilgisayar yeniden başlayacaktır.Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Mozilla-Explorer-Chrome-Yandex gibi yüklü tarayıcıların Özellikler bölümüne giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Özellikler kısmına girdik den sonra yukarıda örnek resimde olduğu gibi Hedef Kısmında htt://www.www-search.net uzantısını sileceğiz. Unutmayınızki bunu tüm tarayıcılarda yapacağız. Son olarak ise Bilgisayarımızın ana sayfa ayarlarını google yada bir başka siteye ayarlıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın