Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} Windows 8 Sınırlı Erişim Hatası

3.755 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Hakan

Soru Gönder : Merhabalar , Ben Windows 8 işletim sistemine yeni geçiş yaptım , Belli bir süre sonra bağlantı simgesinin üzerinde Sınırlı Bağlantı diye kırmızı bir işaret çıkıyor ben bunu önceki işletim sisteminde yaşamadım am Windows 8 sorun yaşıyorum lütfen yardım ederseniz sevinirim.

Cevap : Merhabalar Hakan Bey  , ilk önce soru gönder bölümünü kullandığınız için teşekkürler bu hatalar değişik nedenlerden dolayı alına bilir ben bunları aşağıdaki sıralama ile adım adım açıklayacağım sizde buna göre uygulamaya geçersiniz . Bu sorunuzun cevabı mail olarak tarafınıza iletilmiştir.

*Modem ışıklarınızı kontrol ediniz modem kaynaklı bir sıkıntı çekiyor iseniz Bilgisayarınızın bağlantı simgesi üzerinde sınırlı erişim uyarasını görebilirsiniz. Modeminizi bir açıp kapatınız.

* Bağlantı Ethernet Adaptörünün güncel sürücülerini kontrol ediniz yeni güncelleme var ise bununla güncelleştirin. Ethernet Marka Ve Modeli Nasıl Öğrenilir Bununla ilgili olarak aşağıdaki video yardımcı olacaktır. (Ethernet Kartı bozuk olma duruma vardır )

* Başlat > Cmd yazınız ve bu dosya üzerine gelerek Yönetici olarak çalıştır ve aşağıdaki komutları yazarak deneyin.

netsh int ip reset b.txt

netsh winsock reset

netsh winhttp reset proxy

netsh advfirewall reset

ipconfig /flushdns

Bu komutları yazarak Tamam Teyitlerini aldıktan sonra Bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

* Kullandığınız Dns Adreslerini değiştiriniz Google Dns Adresleri 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 veya farklı bir dns adresi atayabilirsiniz.

Dns Adresi Nasıl değişir ?

* Bilgisayarınızda AntiVirüs yazılımı var ise bunu bir pasif ederek yeniden deneyiniz . Bu gibi programlar bağlantı kesilmesine sebep verebilir.

* Modem Güncelleştirmesini deneyiniz . Modeminizin Marka ve Modeline Resmi web sitesine giriniz ve Nasıl Güncelleştirileceğini bakın.

Google Arama Tags & Etiket ;

Windows 8 sınırlı erişim hatası alıyorum , Kesin çözüm sınırlı erişim sorunu , Windows 7 , Windows 10 , sınırlı erişim nasıl çözülür , internet bağlantı hatası

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın