Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] websearch.flyandsearch.info arama motoru kaldırma

799 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın tarayıcılarını etkileyen sahte arama motoru Websearch.flyandsearch.info   AdwCleaner programı ile temizleyeceğiz. Bilgisayarımıza yüklediğimiz demo yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcıları gasp ederler.böylece tarayıcıları her kullandığınızda bu sahte arama motoru Websearch.flyandsearch.info yönlendirilirsiniz. peki bu sahte arama motorunu nasıl kaldıra biliriz.

1-Adım :

bilgisayarımızın registry kayıtlarını temizleyerek Websearch.flyandsearch.info  arama motorundan kurtula biliriz. bunun için aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen Websearch.flyandsearch.info  sitesi için uygula biliriz.


2-Adım : 

Konu başında dediğimiz gibi AdwCleaner programı ile kaldıracağız.

adwcleaner scanner virus

 

bilgisayarımıza yüklediğimiz AdwCleaner programı bilgisayarımızı taratma dan önce diğer programları kapatarak bu program ile taratmak da fayda var.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı Adwcleaner programı ile tarattık dan sonra Websearch.flyandsearch.info ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz.

adw

 

Bilgisayarımız da zararlı kodları sildik den sonra bilgisayarınız yeniden başlayacaktır. daha Sonra Bilgisayarda yüklü mozilla-yandex-explorer-chrome tarayıcılarda küçük bir ayar yapacağız. bunun özellikler bölümüne teker teker giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Tarayıcıların özellikler kısmına teker teker giriyoruz. daha sonra Yukarıda örnek resimde olduğu gibi Hedef kısmında http://www.Websearch.flyandsearch.info uzantısını tüm tarayıcılardan siliyoruz. Son olarak Tarayıcıların ana sayfa ayarlarını google yada bir başka siteye ayarlaya bilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın