Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] 1startpage.com arama motoru kaldırma

877 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen bu arama motorunu AdwCleaner programı yardımı ile kaldıracağız. 1startpage.com arama motoru bilgisayarımıza indirdiğimiz deneme yada ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşırlar ve tarayıcı etkilerler. siz tarayıcı kullanmaya kalktığınızda tarayıcı bu arama motoruna yönlenecektir.

Peki bu Arama motorunu nasıl kaldıra biliriz. Bunun için iki yol ile kaldırma yolunu deneyeceğiz. bunun için adımları takip edebilirsiniz.

1-Adım : 

Daha önce aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen 1startpage.com arama motoru içinde deneye biliriz. Registry kayıtlarını temizleyerek bu arama motorundan krtulmuş olacağız.

2-Adım :

Konu başında değindiğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner programı ile kaldıracağız.

adwcleaner scanner virus

bilgisayarımıza kurduğumuz AdwCleaner programı taratacağız. Bu işleme başlamadan önce diğer çalışan uygulamaları kapatmakta fayda vardır.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra 1startpage.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz.

adw

 

Bilgisayarımız silme işleminden sonra yeniden başlayacaktır. Bu işlemden sonra Bilgisayarımızda yüklü olan tarayıcıların Özellikler bölümüne teker teker giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Tarayıcıların özellikler kısmına girdik den sonra yukarıda örnek resimde olduğu gibi Hedef kısmında http://www.1startpage.com uzantılarını kaldırıyoruz. bunu tüm tarayıcılarda uygulayacağız. Son olarak tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını google yada bir başka siteye ayarlayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın