İpUçları

[Çözüldü] websearch.fastsearchings.info sayfasını kaldırma

[Çözüldü] websearch.fastsearchings.info sayfasını kaldırma

Merhabalar bu yazımızda Arama motoru  Websearch.fastsearchings.info sayfasını nasıl kaldırabiliriz. Bunun hakkında bilgi vermek istiyorum. Bilgisayarımıza Yerleşen bu sahte arama motorunu AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz ön bilgi vermek istiyorum.

Bilgisayarımıza yerleşen bu tarayıcı gasbı Bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak Tarayıcının yapısını etkiler. Siz bu tarayıcıları kullandıkça bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. Şimdi gelelim bu sahte arama motorunu nasıl kaldırabiliriz. Bunun için iki yol ile ayrı ayrı kaldırmaya deneyeceğiz.

1-Adım :

Daha önceden arama sayfam için hazırladığım video izleyerek aynen Websearch.fastsearchings.info sayfası ile için uyarlıya biliriz. Uygulama metod aynı sadece siz arama sayfam yerine Websearch.fastsearchings.info sitesini yazarak aramaları ve düzetmeleri yapacaksınız.

2-Adım :

Konu başında değindiğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bunun için AdwCleaner programını indirelim.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımızı Bu program ile taratalım, Taratma dan önce diğer çalışan programları kapatmakta fayda vardır.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızı AdwCleaner programı ile tarattık dan sonra websearch.fastsearchings.info ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek silelim.

adw

Bilgisayarımız bu silme işleminden sonra yeniden başlayacaktır. Bu Başlama işleminden sonra Bilgisayarımızda yüklü Mozilla-Explorer-Chrome-Yandex gibi tarayıcıların Özellikler Bölümüne Giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi özellikler bölümüne girdik den sonra hedef kısmında görünen “http:// Websearch.fastsearchings.info”. uzantısını tüm tarayıcılardan siliyoruz. Bunu tüm tarayıcılardan kaldıracağız son olarak tarayıcıların ana sayfalarına girerek Google yada bir Başka siteye ayarlıyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda yapacağız unutmayınız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL