Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] .Vbs virüsü nasıl silinir?

183 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar kullananlar için her an tetik’de olmak gerekir İnternet ortamında sörf yaparken bir şeyler indirebilir yada bilgisayarınıza gelen mail ler ile yada sosyal ağlardan gelen linkleri açtığınızda bilgisayarınıza virüs bulaştırmış olabilirsiniz. Bu Virüslerin den biride vbs virüsleridir   .Vbs Eklentisi VBScript olarak geçerek bir programlama dilidir. Bilgisayarın başlangıç kullanılmıştır virüs yazılımı için kullanıldığı için tercih edilmemektedir.

vbs eklenti virüs bulaştık dan sonra bilgisayarınızın her açılışında çalışacağı için virüs programlarının biraz bulması zordur. Peki .vbs uzantılı virüsü nasıl silebiliriz. Bunun için Microsoft Safety Scanner programı ile güvenli Mod taratmak gerekir. Bu program Bilgisayar içinde derin bir tarama yapacağı için bu virüs tespit edecektir.

Bilgisayarımı Güvenli Mod Geçirmek için Açılışta F8 tuşları ile sürekli basarak Açılan pencerede Güvenli Mod yazan yerden girerek İnternet bağlantı olmadan bu program ile taratın. Son olarak Birde Anti MalwareByte Programı ile taratmak da fayda vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın