Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Tr-v9.net yönlendirme sayfası kaldırma

4.546 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu yönlendirme sayfasını bilgisayarımıza kuracağımız AdwCleaner Programı ile temizleyeceğiz. Bu programı install ( Kurmadan ] önce bu sayfa hakkında kısa bilgi vermek istiyorum. Bu Sayfalar Genelde bilgisayarımıza kurduğumuz demo programlar veya ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar. Bulaşan bu virüs ile web tarayıcıların yapısını değiştirerek sizi tr-v9.net sayfasına yönlendirilirsiniz ve bu sahte arama motorunu kullanmaya zorlanırsınız.

Bu programı AdwCleaner Programı “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden bilgisayarımıza kuralım. Bu programı kurduk dan sonra çalışan tüm programları kapatarak bu programı çalıştıralım.

adwcleaner scanner virus

Scan Butona basarak Bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scannerBilgisayarımızı tarattık dan sonra bir çok girdileri listenecektir. bu girdilerin arasında http://www.tr-v9.net ile ilgili girdileri Clean Butonu ile silelim ve bilgisayarımızı yeniden başlatalım.

Bilgisayarımızı yeniden başlattık dan sonra Web tarayıcılarımızın Masa üstündeki Yandex-Mozilla-Explorer-Chrome tarayıcıların özellikler bölümüne girerek Hedef Url kısmındaki http://www.tr-v9.net link siliyoruz.

tr-v9 net sayfasını kaldırmaResimde Görüldüğü gibi işaretli olan http://www.tr-v9 net link siliyoruz daha sonra buradan çıkıyoruz . Bu işlemi yaptık dan sonra Web Tarayıcılarımızın Ana Sayfalarını google yada istediğiniz bir siteye ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde kurtulmuş olacaksınız.

Program kurmadan bu sayfadan kurtulma ; 

 

Aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen tr-v9 net sayfasına uyarlaya bilirsiniz metod aynıdır. sadece aramasayfam yerine tr-v9 net sayfasını yazacaksınız.

 

Arama Tags & Etiket;

Tr-v9.net kaldırma, Tr-v9.net  silme, Tr-v9.net  kurtulma, Tr-v9.net nasıl silinir, Tr-v9.net temizleme, remove Tr-v9.net , Tr-v9.net yönlendirme sayfası

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüldü] Tr-v9.net yönlendirme sayfası kaldırma (10 Yorum)

Yorum Yaz

 1. 2 gündür tr-v9.net adlı bir site musallat oldu okadar araştırdım analatılanları yaptım işe yaramadı ama bu videoda yaptıklarını uyguladım sorun çözüldü paylaşım için tşk…

 2. BU KADAR UĞRAŞMAYA GEREK YOK. CHROME YA DA MOZİLLA FİREFOX KISAYOLUNA SAĞ TIKLAYIP ÖZELLİKLER’E GİRİN. HEDEF SATIRINA Chrome için ( “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe” http://www.google. com ) Firefox için ( “C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe” http://www.google. com ) kısaca hedef satırının sonuna tarayıcı olmasını istediğiniz sitenin linkini yazmanız yeterli.

  • Erdem Bey, siz sadece tarayıcı özelliklerini temizlemişiniz Registry kayıtlarını ‘da temizlemeniz gerecektir.

 3. ÇÖZÜM BULUNDU –

  Merhabalar, İki gündür uğraştım, En son bulduğum çözümü sizlerle paylaşmak istiyorum. Ancak bir taraftan da paylaşmak istemiyorum çünkü bu v9 u böyle yapan hergeleler çözümü bulunca başka türlü yollara başvuracaklardır.

  V9-Haber expres taskil.exe uzantısında bir dosya bilgisayara kaydediliyor ve bu her bilgisayarı açılışta çalışıp internet explorer gibi internet sağlayıcılarının başlangıç sayfalarını değiştiriyor. Bu dosyayı bulup silmeniz gerekiyor. Ben C:/programdata/adobe klasörünün içinde buldum. siz de bulmakta güçlük çekiyorsanız Autoruns diye bir program var, bunu indirip kurarak programın yolunu bulabilirsiniz. Öte yandan Bu dosya msconfig ile baktığımız başlangıç menüsünde bulunmuyor. Denetim Masası/Yönetimsel Araçlar/Görev Zamanlayıcısı seçeneğinde bu program bilgisayar her açıldığında çalıştırmaya ayarlı. Buradan o dosyayı bulup silmeniz gerekiyor.

 4. öncelikle murat arkadaşımıza teşekkür ediyorum yazdıkları doğru başka bir yolu yok
  masa üstü kısa yolları sil C:/programdata/adobe
  klasörün içinde klasörü komple silin geri dönüşüm kutusunu temizle c/proğram filesinden tarayıcı klasöründen exe leri gönder masa üstü kısa yol oluştur bu kadar geçmiş olsun

 5. C:/programdata/adobe klasörünün içinde tatil dosyası var onu sil kurtul.. teşekkürler MURAT ÖZÇELİK..

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın